Fioletowa chmura w Chile przestraszyła mieszkańców

Opublikowano: 31.08.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1366

Mieszkańcy Chile byli zdumieni długą, „błyszczącą” fioletową chmurą widzianą nad ich domami. Chmura wisiała nisko nad miastem Pozo Almonte w północnym Chile.

https://www.youtube.com/watch?v=R4m8iNz9rlE

Nie jest sprecyzowane, jak długo chmura wisiała nad miastem, ale podobno władze obecnie badają to tajemnicze zjawisko, co do którego nie ma jeszcze oficjalnego oświadczenia. Wśród teorii za główną uważa się awarię pompy w lokalnym przedsiębiorstwie górniczym, a mianowicie wyciek oparów jodu z kopalni Cala Cala.

Przeprowadzamy audyt, który mówi nam, że ten incydent jest najprawdopodobniej związany z awarią silnika pompy łopatkowej. Awaria pompy spowodowała, że ​​jod w fabryce zmienił się ze stałego w gaz, powodując fluorescencyjną poświatę nad głowami lokalnych mieszkańców.

Szybko zapewniono też opinię publiczną, że chmura nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi. Do tej pory nie było żadnych konsultacji medycznych ani skarg dotyczących sytuacji. Tymczasem okoliczni mieszkańcy wpadli w panikę, zwłaszcza po przybyciu strażaków. Uspokojono ich i powiedziano, że zespoły bezpieczeństwa i eksperci będą na miejscu przez 48 godzin, aby ocenić sytuację. Zapewniono ich również, że chmura wkrótce się rozproszy.

Źródło: InneMedium.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.