Finlandia zawiesza połączenie kolejowe z Petersburgiem

Opublikowano: 27.03.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1053

Pociąg Allegro, za pomocą którego do tej pory Rosjanie uciekali z Federacji Rosyjskiej, przestanie kursować między Helsinkami a Petersburgiem 28 marca br.

„Do tej pory pociąg Allegro jeździł planowo zgodnie z instrukcjami władz, aby Finowie mogli wrócić do ojczyzny. W ciągu tych tygodni wielu osobom, które chciały opuścić Rosję, udało się wyjechać z tego kraju” – powiedział dyrektor transportu pasażerskiego Topi Simola. Teraz, zdaniem ministra, nie jest wskazane kontynuowanie ruchu Allegro ze względu na sankcje, więc zawieszono połączenie na czas nieokreślony.

W czwartek minister Tytti Tuppurainen (SDP), kierująca zarządzaniem spółkami Skarbu Państwa, wysłała list do spółki kolejowej VR, w której określiła kursy Allegro, jako „niespełniające oczekiwań”. Po rozpoczęciu wojny na Ukrainie fiński rząd nie zrezygnował z pasażerskiego połączenia kolejowego między Finlandią a Rosją, aby obywatele fińscy, przebywający na terytorium Rosji, mogli wrócić do domu.

Wczoraj rosyjska państwowa firma RZD znalazła się na listach sankcyjnych USA i Wielkiej Brytanii. Allegro jest obsługiwane przez joint venture pomiędzy VR i RZD Karelian Trains. Oficjalną decyzję o zatrzymaniu ruchu musi podjąć VR.

Komunikacja lotnicza między Rosją a Finlandią została przerwana z powodu wojny na Ukrainie. Teraz samolotem do Rosji można dostać się tylko przez jeden z nielicznych krajów, do których odbywają się bezpośrednie loty z Rosji. Firmy autobusowe Lux Express i Ecolines nadal kursują między Petersburgiem a Helsinkami. Funkcjonują również połączenia autokarowe z Petersburga do Lappeenranty.

Po wybuchu wojny „Allegro” było jednym z nielicznych sposobów podróżowania Rosjan do Europy i poza nią. W ostatnich tygodniach pociągi były wypełnione prawie po brzegi. Prowadzono nawet negocjacje między VR a Rosyjskimi Kolejami w sprawie uruchomienia dodatkowych przejazdów.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

4

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.