Finansowa historia świata – 6

Opublikowano: 14.04.2013 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Finansowa historia świata – 6

Liczba wyświetleń: 10

W ostatnim odcinku odkryjemy fenomen powszechności bankructw, rozbudowany system obligacji czy mechanizmy długów (których historia ściśle wiąże się z militarną historią świata – innymi słowy, gdzie wojny, tam długi). Od włoskich miast-państw, przez monarchie Hiszpanii i Francji, Wielką Brytanię i Amerykę (oraz ściśle wiążącą się z nimi historię rodu Rothschildów) poznajemy kolejne wojny i tych, którzy je finansowali. Dowiadujemy się zarazem, że obligacje wcale nie muszą być dobrym wyjściem dla wyprowadzenia państwa z kłopotów – na przykładzie XX-wiecznej Argentyny, gdzie zawirowania polityczne regularnie prowadziły do poważnych kryzysów gospodarczych…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o