Film o katastrofie smoleńskiej jednak pokażą w TVP

Opublikowano: 16.03.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1183

Film „Stan zagrożenia” w reżyserii Ewy Stankiewicz zostanie jednak pokazany w TVP, choć wcześniej – według doniesień – jego emisja została zablokowana przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Poniżej zwiastun filmu, który nie został wyemitowany w zapowiedzianej ramówce.

„Stan zagrożenia” to, jak pisała sama reżyserka obrazu Ewa Stankiewicz, „film dokumentalny, do którego materiały były gromadzone przez 10 lat, podsumowujący wiedzę o śmierci polskiego Prezydenta na terenie Rosji”.

Film miał zostać pokazany przez TVP w styczniu, ale ostatecznie do emisji nie doszło. Jak informował Onet, za zablokowaniem emisji filmu w TVP stał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Portal twierdził, że dysponuje dokumentami dowodzącymi, że zablokowania emisji domagał się Antoni Macierewicz, wcześniej będący dla twórczyni filmu autorytetem i sojusznikiem w sprawach katastrofy.

Ewa Stankiewicz wśród różnych teorii na temat Smoleńska forsowała m.in. tezę o zamachu oraz o tym, że Rosjanie dobijali rannych, którzy katastrofę smoleńską przeżyli. W filmie doszukano się ostatecznie krytyki działania Macierewicza i jego podkomisji. Zablokowanie emisji filmu miała umożliwić bezpośrednia interwencja prezesa Kaczyńskiego.

Z najnowszej ramówki TVP wynika, że film zostanie wyemitowany w TVP 10 kwietnia, w 11. rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Jak informuje portal WirtualneMedia.pl, Centrum informacji Telewizji Polskiej tłumaczyło po styczniowym odwołaniu emisji, że do firmy „wpłynęły zastrzeżenia natury formalno-prawnej, stwarzające poważne wątpliwości co do ryzyka użycia w filmie materiałów prawnie chronionych”, a następnie, „po przeprowadzeniu szczegółowych analiz prawnych zdecydowano się przełożyć emisję „Stanu zagrożenia” na 10 kwietnia”.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o