Filipiny zakazały wjazdu amerykańskim senatorom

Opublikowano: 28.12.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1675

Władze Filipin wydały zakaz wjazdu na terytorium kraju dwójce senatorów ze Stanów Zjednoczonych, chcących wesprzeć opozycyjnego polityka zatrzymanego przez dwoma laty w związku z głośną na świecie kampanią antynarkotykową. Jednocześnie Filipiny nie wykluczają wprowadzenia bardziej restrykcyjnego systemu wizowego dla Amerykanów.

Senatorowie Richard Joseph Durbin i Patrick Leahy, reprezentujący amerykańską Partię Demokratyczną, mieli przyjechać do Filipin w celu spotkania z liberalną senator Leilą de Limą. Tymczasem przed dwoma laty została ona aresztowana przez tamtejszą policję, ponieważ według relacji świadków miała związek z handlem narkotykami, gdy pełniła funkcję sekretarza w resorcie sprawiedliwości.

Aresztowanie de Limy było elementem zakrojonej na szeroką skalę wojny z mafią narkotykową, która odbiła się głośnym echem na całym świecie. Ona sama kilka dni przed zatrzymaniem otrzymała kilka międzynarodowych nagród, związanych właśnie z jej krytyką wspomnianej kampanii.

Filipiński prezydent Rodrigo Duterte polecił więc Biurowi Imigracyjnemu, aby nie wpuszczało ono na terytorium kraju dwóch amerykańskich senatorów. Przedstawiciele obecnej władzy twierdzą, że działanie polityków z USA jest ingerencją w suwerenność narodową Filipin, zaś wobec de Limy toczy się postępowanie dotyczące łamania przez nią prawa i nie ma związku z polityką. Prezydencki rzecznik Salvador Panelo nazwał także Durbina i Leahy’ego „władczymi, niedoinformowanymi i łatwowiernymi parlamentarzystami”.

Władze w Manili zareagowały tym samym na projekt budżetu Kongresu Stanów Zjednoczonych, który przewiduje nałożenie sankcji na wszystkie osoby związane z aresztowaniem filipińskiej senator. Tym samym filipiński rząd zapowiedział, że nałoży obowiązek wizowy dla każdego Amerykanina, jeśli jakikolwiek obywatel Filipin nie będzie wpuszczony do USA w związku ze sprawą de Limy.

Na podstawie: Bloomberg.com, CNN.com.
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. ARTUR 28.12.2019 23:12

  Wreszcie Filipińczycy pokazali jankeskim przestępcom gdzie jest ich miejsce .

 2. Czejna 29.12.2019 00:15

  Trzeba wyslac tam wszystkie nasze kundle na staz.

 3. realista 29.12.2019 11:22

  cyt.:”Rodrigo Duterte polecił więc Biurowi Imigracyjnemu”

  polecił BIURU Imigracyjnemu. :DDD
  no ej… .. .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.