Fidesz nie wyklucza wejścia Węgier do strefy euro

Opublikowano: 20.01.2015 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 361

Lider frakcji parlamentarnej Fideszu, Antal Rogán powiedział w wywiadzie udzielonym dziennikowi „Magyar Hirlap”, że pomiędzy 2018 a 2020 rokiem, węgierski rząd może zdecydować o przystąpieniu kraju do strefy euro. Fidesz zapewnia też, że Węgry będą dalej sojusznikiem Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych.

W obszernym wywiadzie, jeden z liderów centroprawicowego Fideszu stwierdził, że rząd może podjąć decyzję o ewentualnym przystąpieniu do strefy euro między 2018 a 2020 rokiem. Ewentualne przyjęcie nowej waluty ma zależeć od sytuacji węgierskiej gospodarki, a także samej Unii Europejskiej.

Rogán zwrócił uwagę, że euro nie wszędzie się sprawdziło, podając za przykład Słowenię zmagającą się z kryzysem finansowym, a także Słowację, gdzie wdrażanie nowego pieniądza nie szło łatwo. Polityk Fideszu dodał, że rząd Viktora Orbana będzie sondować, czy przystąpienie Węgier do strefy euro jest jeszcze możliwe, lecz jednocześnie nie będzie on naciskać w tej sprawie.

Podczas rozmowy ze wspierającym Fidesz dziennikiem, Rogán odpowiadał m.in. na pojawiające się coraz częściej zarzuty, że stan gospodarki Węgier nie jest najlepszy, lecz jednocześnie osoby związane z prawicą, pomnażają swoje majątki. Lider frakcji parlamentarnej Fideszu za niepowodzenia oskarżył politykę rządu socjalistów w latach 2002-2010 i zwrócił uwagę na majątki polityków lewicy.

Rogán zapewnił również, że mimo wspólnych interesów z Rosją, Węgry zawsze będą stabilnym sojusznikiem Unii Europejskiej, NATO i Stanów Zjednoczonych.

Na podstawie: magyarhirlap.hu
Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Jedr02
Użytkownik
Jedr02

“Lider frakcji parlamentarnej Fideszu za niepowodzenia oskarżył politykę rządu socjalistów w latach 2002-2010 i zwrócił uwagę na majątki polityków lewicy.”

No tak nie mogą być gorsi od politków lewicy i też muszą zrobić majątki :)

Balcer
Użytkownik
Balcer

“osoby związane z prawicą, pomnażają swoje majątki.”… no bo zawsze na prawicę ciągnie tych pracowitych, a nie leni. Jest pewna zasada Pareto, np: 20% ludzi wykonuje 80% pracy. A jak są niskie podatki i pracowitym pozostawia się więcej z tego co wypracowali (a nie tak jak w lewicowych krajach więcej zabiera się dla obijających się), to prawicowcy się dorabiają.
Czy wiecie, że na świecie więcej jest milionerów w pierwszym pokoleniu niż osób dziedziczących majątki?
A skąd to mają? Bo np. codziennie wieczorem przez 4 h czytają książki. A skąd mają te 4h wolnego czasu? Bo w tygodniu oglądają do 1h telewizji.
A czemu nie są zmęczeni po całym dniu pracy? Bo co drugi dzień ćwiczą fizycznie po 1h i nie przejadają się…

luzak1977
Użytkownik
luzak1977

Mam nadzieję, że ta cała unia się do tego czasu rozleci, bo już mocno skrzypi. Marzę o trzech takich demolkach – unia, polski parlament i Krk.

Maximov
Użytkownik
Maximov

@luzak1977
To się przyłącz do nowej inicjatywy.
http://1polska.pl/

jeszcze
Użytkownik
jeszcze

@Maximov
Wszystko fajnie, tyle, że ja bym wolała, żeby nową Polskę tworzyli Polacy a nie jakieś farbowane liski.
A lisków jak widzę całkiem sporo. To mi raczej wygląda na sondę społecznego niezadowolenia i bazę danych tych niezadowolonych. Tym bardziej, że żadnego sensownego planu, żeby zrealizować postulaty nie widzę.