FGM w Wielkiej Brytanii już od niemowlęctwa

Opublikowano: 07.02.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 28

W Wielkiej Brytanii, gdzie obrzezanie dziewczynek (FGM – female genital mutilation) jest zakazane, coraz częściej jest przeprowadzane na niemowlętach, przez co jest niemal niewykrywalne, twierdzi występująca przeciwko temu zwyczajowi prawniczka Charlotte Proudman.

Najmłodsza obrzezana dziewczynka miała zaledwie miesiąc. Obrzezane dzieci nie chodzą do szkoły ani przedszkola, więc nie ma dorosłych, którym mogłyby się poskarżyć. Lekarze nie zawsze zgłaszają zaobserwowane obrzezanie na policję, a policja często nie wie, co robić.

„Ludzie martwią się, żeby nie naruszyć kulturowej wrażliwości, nie chcą być określeni jako rasiści, a zabieg dotyczy intymnych części ciała”, tłumaczyła Charlotte Proudman powody, dla których tak mało przypadków jest zgłaszanych i dopiero jedna osoba została skazana za obrzezanie dziewczynki (skazano matkę trzylatki).

Na specjalną gorącą linię w latach 2014-18 zadzwoniono 939 razy ze zgłoszeniem obrzezania dziewczynki. Prokuratura dostała od policji zaledwie 36 spraw od roku 2010, mniej niż pięć rocznie, skazano dotychczas jedną osobę. W samej policji z West Yorkshire prowadzonych jest rocznie 25 dochodzeń.

We Francji wszystkie dziewczynki do wieku sześciu lat są obowiązkowo badane przez lekarza, który musi zgłosić na policję zaobserwowane przypadki obrzezania. Francuska prawniczka Linda Weil-Curie doprowadziła do skazania ponad stu osób za obrzezanie dziewczynek i uważa, że podobny system obowiązkowych badań i zgłaszania policji powinien być wprowadzony w Wielkiej Brytanii.

Jednak brytyjska organizacja, która zajmuje się tym problemem, National FGM Centre, jest przeciwna, bo likwidacja obrzezania dziewczynek powinna jej zdaniem być dokonana przez „zmianę poglądów w społecznościach praktykujących FGM”.

Według oceny raportu w tej sprawie przygotowanego przez University of London, w Wielkiej Brytanii żyje 170 tysięcy dziewczynek i kobiet, które poddane zostały zabiegowi obrzezania.

Autorstwo: GL
Na podstawie: BBC.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ