Ferie w jednym czasie dla wszystkich regionów

Opublikowano: 26.11.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1950

Minister zdrowia Adam Niedzielski powtarza, że nie ma szans na zmianę decyzji o skumulowaniu ferii w jednym czasie dla wszystkich regionów. „To nie czas na wypoczynek – zostańmy w domu” – apeluje. Szefowa Tatrzańskiej Izby Gospodarczej ostrzega: „skutki mogą być dramatyczne”.

W sobotę 14 listopada premier Mateusz Morawiecki poinformował, że hotele pozostaną zamknięte do 27 grudnia, a ferie będą skumulowane w jednym okresie – między 4 a 17 stycznia. Jak wyjaśnia, ferie są zwykle rozłożone na różne województwa w różnym czasie po to, by ruch turystyczny w gospodarce był większy, ale obecnie muszą być skumulowane w jednym czasie, aby ten ruch był jak najmniejszy.

„Po to, żeby nie zamawiać wyjazdów, nie wyjeżdżać, ani za granicę, bo może się okazać, że będzie potrzebna kwarantanna po powrocie; żeby siedzieć w domu, by przerwać łańcuch zakażeń, by ta mobilność była jak najmniejsza” – apelował szef rządu.

Z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski mówi o bezwzględnym stanowisku rządu. „Ferie spędzamy w domu” – powtarza. Jak argumentuje, nie chodzi o czas spędzany na wolnym powietrzu, wypoczynek na stoku, ale o wyjazdy, przemieszczanie się. Dlatego nie daje szans na zmianę decyzji.

„Z całą stanowczością podkreślam, że rozwiązanie, które dotyczy ferii, jest takim rozwiązaniem, które ma nas uchronić przed trzecią falą pandemii, która na dodatek miałaby okazję spotkać się ze szczytem zachorowań na grypę, który występuje w lutym czy na przełomie lutego i marca” – powiedział minister zdrowia.

Decyzjami rządu w sprawie ograniczenia okresu ferii zimowych i zamknięcia wyciągów narciarskich zaniepokojeni są samorządowcy z południa Polski Ostrzegają przed „dramatycznymi skutkami” i apelują do rządu o otwarcie hoteli dla gości, którzy przedstawią negatywny wynik testu na koronawirusa, oraz o możliwość „rozbicia” ferii na kilka terminów.

„Kategoryczne wypowiedzi ministra Niedzielskiego nie wypływają dobrze na całą branżę. Mówimy o branży w miejscowościach turystycznych, gdzie prawie wszyscy jesteśmy z tym związani. To nie jest tylko śmierć branży, to jest śmierć miasta. Ludzie już tego nie wytrzymują. Ludzie widzą zagrożenia dla swojego bytu, jeszcze kilka straszaków i wszyscy wylegniemy na ulice” – powiedziała szefowa Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Agaty Wojtowicz, cytowana przez RMF FM.

Samorządowcy przesłali już swoje stanowisko i propozycje do Warszawy, i oczekują na spotkanie.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Minister Zdrowia na konferencji prasowej nie odpowiedział na pytanie o zakaz podróżowania w okresie świątecznym. Brak odpowiedzi też jest odpowiedzią i może oznaczać, że od Wigilii do końca przyspieszonych ferii w Polce będziemy mieć lockdown „z zaskoczenia” i zakaz podróżowania (by zgodnie z planem ujawnionym w filmie „Szach-Mat dla ludzkości” z 2012 r. zniszczyć kilka kolejnych gałęzi gospodarki – uderzyć w branżę turystyczną i dobić małe firmy handlowe i komunikacyjne), w celu potęgowania paniki i tworzenia „emocjonalnego zapotrzebowania na szczepionki”. Tym bardziej, że Ministerstwo Zdrowia przejęło pełną kontrolę nad statystykami epidemicznymi, szef Sanepidu podał się do dymisji „z powodów zdrowotnych” a jego obowiązki przejmie wiceminister zdrowia. Rząd zamierza masowo testować Polaków, co jest równoznaczne ze wzrostem wykrywalnych zakażeń kiepskimi testami (które dają wiele błędnych wskazań dodatnich).


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. polach 26.11.2020 18:33

    Okupant jeszcze odpowie za decyzje to nie nieuniknione w końcu kłamstwo wyjdzie całe na jaw odnośnie rzekomej pandemii.

  2. NORB 26.11.2020 20:19

    Tak, wszystko dla naszego dobra i zdrowia. Czyli człowieku nie spotykaj się z innymi, bo się zarazisz – ale spokojnie możesz zdechnąć z głodu jak twój interes padnie i komornik zlicytuje twój dom, bo nie będziesz miał na zapłacenie podatków, prądu … itd. Czyli możemy sobie wybrać, rozstrzelanie czy szafot. Hmm, niezła propozycja.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.