Feministyczne przepisy wykorzystane do wyłudzeń

Opublikowano: 04.09.2020 | Kategorie: Prawo, Seks, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 82

Cztery kobiety ze Szwecji wykorzystywały tamtejsze przepisy dotyczące przestępstw seksualnych, wprowadzone pod naciskiem środowisk feministycznych. Domagały się więc pieniędzy od mężczyzn znalezionych w internecie, grożąc im, że zgłoszą wymiarowi sprawiedliwości fałszywie zawiadomienie o gwałcie. Ostatecznie zostały jednak zatrzymane przez policję za wyłudzenia.

Do zdarzenia z udziałem feministycznych aktywistek i ich ofiary doszło wieczorem 23 września 2018 roku. Właśnie wówczas policja została wezwana do jednego z parków w Sztokholmie, zaś zawiadomienie dotyczyło rzekomej próby gwałtu. Funkcjonariusze zastali na miejscu cztery kobiety i 26-letniego mężczyznę. Wśród tych pierwszych znajdowały się dwie 18-letnie bliźniaczki, ich matka oraz przyjaciółka.

Wszystkie wymienione wyżej kobiety miały twierdzić, że wspomniany mężczyzna próbował zgwałcić jedną z bliźniaczek. Został on więc aresztowany i przesłuchany na jednym z komisariatów. Według policji był on podejrzany o próbę gwałtu na 18-letniej kobiecie, którą miał ciągnąć po ziemi i próbować zdjąć jej spodnie. Sama matka i dwie nastolatki miały z kolei pojawić się w parku przypadkowo, powstrzymując tym samym seksualną napaść.

Właściwie od początku policjantom wydawało się dziwne, że 18-latka przypadkowo spotkała w parku mężczyznę, który chciał ją zgwałcić, po czym niespodziewanie w tym samym miejscu znalazła się jej matka, siostra i przyjaciółka. Ostatecznie ujawniono, iż kobiety te zwabiły mężczyznę poznanego przez Internet, po czym spotykając się z nim w parku zaczęły go szantażować. Domagały się więc pieniędzy, bo w przeciwnym razie miały zgłosić służbom właśnie próbę gwałtu.

26-latek został więc zwolniony za kaucją, natomiast do dzisiaj problemy ma 18-latka. Policja postawiła jej bowiem zarzut dotyczący fałszywego oskarżenia wraz z próbą wyłudzenia pieniędzy. Młoda kobieta przyznała ostatecznie, że wraz ze swoimi towarzyszkami wymyśliła sposób na łatwy zarobek. Miała bowiem stwierdzić, iż osoby oskarżane o pedofilię łatwiej zgodzą się na wypłacenie pieniędzy za milczenie. Dodatkowo wspomniany mężczyzna nie był ich pierwszą ofiarą.

Na podstawie: Friatider.se
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o