Feministyczne przepisy wykorzystane do wyłudzeń

Opublikowano: 04.09.2020 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 897

Cztery kobiety ze Szwecji wykorzystywały tamtejsze przepisy dotyczące przestępstw seksualnych, wprowadzone pod naciskiem środowisk feministycznych. Domagały się więc pieniędzy od mężczyzn znalezionych w internecie, grożąc im, że zgłoszą wymiarowi sprawiedliwości fałszywie zawiadomienie o gwałcie. Ostatecznie zostały jednak zatrzymane przez policję za wyłudzenia.

Do zdarzenia z udziałem feministycznych aktywistek i ich ofiary doszło wieczorem 23 września 2018 roku. Właśnie wówczas policja została wezwana do jednego z parków w Sztokholmie, zaś zawiadomienie dotyczyło rzekomej próby gwałtu. Funkcjonariusze zastali na miejscu cztery kobiety i 26-letniego mężczyznę. Wśród tych pierwszych znajdowały się dwie 18-letnie bliźniaczki, ich matka oraz przyjaciółka.

Wszystkie wymienione wyżej kobiety miały twierdzić, że wspomniany mężczyzna próbował zgwałcić jedną z bliźniaczek. Został on więc aresztowany i przesłuchany na jednym z komisariatów. Według policji był on podejrzany o próbę gwałtu na 18-letniej kobiecie, którą miał ciągnąć po ziemi i próbować zdjąć jej spodnie. Sama matka i dwie nastolatki miały z kolei pojawić się w parku przypadkowo, powstrzymując tym samym seksualną napaść.

Właściwie od początku policjantom wydawało się dziwne, że 18-latka przypadkowo spotkała w parku mężczyznę, który chciał ją zgwałcić, po czym niespodziewanie w tym samym miejscu znalazła się jej matka, siostra i przyjaciółka. Ostatecznie ujawniono, iż kobiety te zwabiły mężczyznę poznanego przez Internet, po czym spotykając się z nim w parku zaczęły go szantażować. Domagały się więc pieniędzy, bo w przeciwnym razie miały zgłosić służbom właśnie próbę gwałtu.

26-latek został więc zwolniony za kaucją, natomiast do dzisiaj problemy ma 18-latka. Policja postawiła jej bowiem zarzut dotyczący fałszywego oskarżenia wraz z próbą wyłudzenia pieniędzy. Młoda kobieta przyznała ostatecznie, że wraz ze swoimi towarzyszkami wymyśliła sposób na łatwy zarobek. Miała bowiem stwierdzić, iż osoby oskarżane o pedofilię łatwiej zgodzą się na wypłacenie pieniędzy za milczenie. Dodatkowo wspomniany mężczyzna nie był ich pierwszą ofiarą.

Na podstawie: Friatider.se
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.