Feministki walczą z transseksualistami w kobiecym sporcie

Opublikowano: 25.07.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1550

Rozpoczęła się kampania sprzeciwu wobec dopuszczania transseksualistów do zawodów sportowych dla kobiet. Prowadzi ją Platforma Sojusz przeciwko Wymazywaniu Kobiet, która zrzesza ponad 130 organizacji feministycznych. Została ona zawiązana w związku ze startem mężczyzn identyfikujących się jako kobiety na trwających igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Kampania pod hasłem „Fair Play dla Kobiet” jest skierowana w pierwszej kolejności do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Ponadto Platforma Sojusz przeciwko Wymazywaniu Kobiet (ACBM) krytykuje socjalistycznego hiszpańskiego premiera Pedro Sancheza, a także lobbuje u federacji sportowych oraz w środkach masowego przekazu.

Organizacje feministyczne zrzeszone we wspomnianej platformie uważają, że osoby urodzone jako mężczyźni nie mogą być dopuszczane do startów w zawodach sportowych przeznaczonych dla kobiet. Według ACBM, zaakceptowanie startu transseksualisty na igrzyskach olimpijskich w Tokio jest „dopingiem płciowym, poważnie szkodzącym zawodniczkom”.

Na stronach internetowych organizacji można przeczytać również krytykę prawa przegłosowanego niedawno w hiszpańskim parlamencie. Przewiduje ono możliwość „samostanowienia o własnej tożsamości płciowej od 16 lat”, co można uczynić bez konieczności konsultacji z lekarzem. Tym samym za kobiety mogą podawać się mężczyźni, którzy nie poddali się operacji zmiany płci.

Feministki zrzeszone w ACBM przytaczają zresztą badania naukowców, które dowodzą, że nawet po latach leczenia hormonami mężczyźni decydujący się na zmianę płci mają biologiczną przewagę nad kobietami.

Na podstawie: WirtualneMedia.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. 3steta 25.07.2021 17:38

    Jestem bardzo,bardzo za wsparciem osób trans,ale nie można udawać,że mężczyźni nie są silniejsi od kobiet.Nawet po zmianie płci taka osoba jest silniejsza od reszty kobiet. Niech osoba trans żyje swobodnie w społeczeństwie,ale niech nie wchodzi do sportu kobiecego. Mozna byłoby się pochylić nad zrobieniem dodatkowej kategorii,gdzie rywalizują ze sobą jedynie osoby trans,które dokonały zmiany płci z mężczyzny na kobietę. Wtedy nikt nie byłby pokrzywdzony. Osoby trans mogłyby uczestniczyć w olimpiadach, a kobiety(które urodziły się kobietami i takimi pozostały) miałyby swoją oddzielną kategorię i dzięki temu miałaby wyrównane szanse i sprawiedliwą rywalizację.

  2. janpol 25.07.2021 21:56

    No nie! Dawno nie wdziałem tak “szowinistycznego” tekstu. A czemu np. tacy Tyson Fury (lub Wilder) jak się okaże że jest “baba” i nie da rady “prawdziwemu mężczyźnie” nie może zmienić “pci” i pokazać jak boksuje “prawdziwa baba”? Skandal! Zresztą jak można dalej “brnąc” w te starożytne przesądy! No i gdzie są konkurencje dla aseksualnych czy poliseksualnych itd.

    PARANOJA!!! Czy teraz wiadomo o co walczę mówiąc, że Europa to kulturalne dziedzictwo starożytnej kultury śródziemnomorskiej (w tym chrześcijańskiej) i tego musimy bronić?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.