Feministka porównuje FGM do chirurgii plastycznej

Opublikowano: 30.05.2017 | Kategorie: Seks i płeć, Wiadomości ze świata, Wierzenia, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 683

Urodzony w Bangladeszu psychiatra Tanveer Ahmed, muzułmanin prowadzący praktykę w Sydney, skrytykował liberalną stronę sceny politycznej za bagatelizowanie barbarzyńskich praktyk dokonywanych na dziewczynkach w krajach muzułmańskich.

Za cel Ahmed obrał sobie kontrowersyjną australijską feministkę Germaine Greer, która okaleczanie kobiet dla pozbawienia ich możliwości odczuwania przyjemności seksualnej przyrównała do zabiegów chirurgii plastycznej pochwy.

Podczas kontrowersyjnego wystąpienia w programie Q&A na kanale ABC, Greer zbagatelizowała również proceder wydawania małych dziewczynek za mąż. Uznała też, że okaleczenie narządów rodnych dziewcząt to w gruncie rzeczy to samo, co obrzezanie mężczyzn, które jest częstym zabiegiem w Stanach Zjednoczonych.

„Muzułmanie i postępowcy wmawiają nam, że obrzezanie kobiet dotyczy tylko kultury” – powiedział dr Ahmed. “Uważana za ikonę feministka Germaine Greer postawiła znak równości między współczesnymi procedurami labioplastyki, nazywając je moralnym odpowiednikiem obrzezania kobiet”.

Była muzułmanka, urodzona w Somalii pisarka Ayaan Hirsi Ali prowadzi kampanię przeciwko tej praktyce, którą zna z własnego doświadczenia.

W tym samym programie lewicowa felietonistka „Guardiana” Van Badham stwierdziła z kolei, że okaleczanie kobiet nie jest wcale „endemiczne dla islamu”, mimo że Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje 30 muzułmańskich krajów w Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji, wliczając w to Indonezję, jako miejsca koncentracji tego procederu.

Na “Tweeterze” Van Badham napisała, że „Okaleczanie kobiet nie jest typowe tylko dla jednej kultury czy narodu; dla przykładu można podać Erytreę, którą zamieszkuje większość chrześcijańska”. Pani Badham zapomniała jednak wspomnieć, że Erytrea zdelegalizowała okaleczanie kobiet w 2007 roku.

Dr Ahmed tłumaczy, że Koran nie wspomina o okaleczaniu kobiet, jednak proceder jest opisany w Hadisach, tekstach relacjonujących życie idealnego muzułmanina, Mahometa, co przekłada się na to, że obrzezanie kobiet jest związane z islamem. „Islam konserwuje przestarzałe praktyki jako boską prawdę” – podsumowuje Ahmed.

Ten ojciec dwóch córek skrytykował również umiarkowanych muzułmanów za wybielanie okrutnych islamskich praktyk przy jednoczesnym oskarżaniu ekstremistów o „zawłaszczenie” ich religii. „To klasyczny przykład wyparcia. Muzułmanie mocno wiążą swoją tożsamość z islamem, a potem każdą debatę traktują jak osobistą obrazę i od razu przyjmują postawę obronną. Ludzie mają prawo czuć się skołowani i nabrać podejrzeń” – stwierdził psychiatra.

Autorstwo: GB
Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stasiu26 30.05.2017 20:21

    Hmmm…. trudno mi uwierzyć, że to prawda. Natrafiłem w internecie na artykuły o australijskich feministkach, które chyba bardziej nienawidzą mężczyzn niż chcą pomagać kobietom, ale jakoś nie mogę uwierzyć, że one to tak na poważnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.