Federacja Anarchistyczna o manipulacjach “Rzeczpospolitej”

Opublikowano: 09.11.2011 | Kategorie: Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 551

Poznańska, krakowska, łódzka i śląska sekcja Federacji Anarchistycznej wydały oświadczenie w sprawie manipulacji medialnych dziennika “Rzeczpospolita” przed protestem 11 listopada.

FA odpowiada na zarzuty jakoby z okazji blokady marszu nacjonalistów i neofaszystów stworzony został poradnik demonstranta mówiący o tym jak walczyć z policją, ponieważ poradnik ten mówiący o różnych aspektach działalności jest kolportowany już od ponad 10 lat.

“Gdy władza traci grunt pod nogami, zaczyna częściej używać swoich pałkarzy, tak było w 1956 r. w Poznaniu i na Węgrzech, tak było w 1968 w Polsce i Czechosłowacji, tak było w 1970, 1976, 1980, 1981, tak było gdy robotnicy i anarchiści bronili Fabryki w Ożarowie, tak było w Pradze w 2000, w Genui i podczas każdego protestu przeciwko MFW i BŚ, i tak jest podczas ataków na protesty Oburzonych na całym świecie” – czytamy w oświadczeniu.

“Wy, pracujący w mediach, a szczególnie wasi mocodawcy, jednym razem protestujących nazywacie bandytami, elementami kontrrewolucyjnymi i wywrotowymi, łamiącymi obowiązujące prawo i porządek społeczny. Innym razem, gdy czasy na to pozwalają, nazywacie nas bohaterami, patriotami, buntownikami walczącymi o wolność” – dodają.

Autorzy oświadczenia przypominają również o ostatnich atakach policji na pokojowe demonstracje, miedzy innymi 15 lutego w Gdańsku podczas demonstracji lokatorów, czy niedawnej nielegalnej eksmisji w Poznaniu.

Oświadczenie kończy się apelem do kibiców: “Nie dajcie się wkręcić w gierki prawicowych i liberalnych polityków. Walczmy wspólnie z policją, z władzą, z eksmisjami, walczmy wspólnie z wyzyskiem w miejscach pracy, z drożyzną.”

Pełna treść oświadczenia znajduje się TUTAJ.

Opracowanie: Piotr Ciszewski
Źródło: Lewica


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. frasobliwy 09.11.2011 19:44

  Po odwiedzinach strony anarchistów dziwię się, że mają odwagę pisać apele do kibiców. Kibice w dużym stopniu to środowisko konserwatywne, nacjonalistyczne. Środowisko upamiętniające wydarzenia historyczne. Anarchiści nazywają ich faszystami. Bo kiedyś jakaś grupka hajlowała. Niestety ale widzę, że anarchiści zbratać mogą się jedynie z ugrupowaniami lewicowymi. Co zresztą za kilka dni znowu pokażą.

  Anarchiści walcząc z prawicą zapominają, że to komuniści rządzą naszym krajem od 45 roku. Najpierw w PRL a teraz w PRL-bis. Z nimi już nie walczą a bratają się. Czy taki właśnie jest anarchizm? Przecież w Grecji anarchiści walczyli z komuchami, a u nas się bratają.

 2. Rozbi 09.11.2011 21:29

  PO prostu prawdziwych anarchistów już nie ma.
  Zostali tylko anarchiści domagający się wolności od pasa w dół. O wolności myśli i portfela już żaden anarchista nie myśli – teraz taki anarchista nazywa się prawicowymi faszystami – niestety.

 3. 8pasanger 11.11.2011 02:01

  Sądzę ,że anarchistów i kibiców łączy niechęć do policji i ogólnie władzy a kibole nie muszą być wcale nacjonalistyczni -choćby kibice Hamburg St.Pauli.A kibole to w większości chłopcy z blokowisk ,dla których nie są istotne ideologie ale to ,że raz na miesiąc w grupie mogą poczuć się ważni i silni-kto wie jak spuszczą manto jakiemuś dziennikarzowi z TVN to może pokażą ich w najważniejszej części wiadomości.I chociaż nie ma reguły bez wyjątków to w większości młodzież robotnicza a chłopcy z ,,dobrych domów”pełnią tam rolę rodzynek w cieście. A tak swoją drogą przedpiszący oprócz ledwie skrywanej pogardy dla anarchizmu mogliby rzucić choć jeden prawdziwy zarzut w stronę polskiego anarchizmu np.:nie umieją rozreklamować swoich sukcesów np.: wygrali przed sądami w sprawie zakazów demonstracji gdy zwinięto ich by nie psuć wizyty Putinowi w Poznaniu lub gdy miasto Poznań 11 razy wydało zakaz demonstrowania pod konsulatem rosyjskim i wyrok Sądu Najwyższego sprawił ,że już nie trzeba występować o zgodę na demonstrację tylko informujemy właze i robimy swoje-bo władzy trudno zakazać demonstracji.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.