FBI zaczyna nowe śledztwo przeciwko Hillary

Opublikowano: 06.01.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 704

FBI zaczęło nowe śledztwo przeciwko byłej kandydatce na prezydenta Stanów Zjednoczonych Hillary Clinton, informuje “The Hill” powołując się na źródła w resorcie.

Śledczych interesuje działalność jej fundacji charytatywnej Clinton Foundation w okresie, kiedy Clinton kierowała Departamentem Stanu. FBI próbuje wyjaśnić czy państwo udzielało pomocy “donatorom” fundacji po wniesieniu przez nich pieniędzy. Ponadto, organizacja jest sprawdzana na zgodność z przepisami podatkowymi.

Fundacja rodziny Clintonów, Clinton Foundation, została założona w 1997 roku przez byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Billa Clintona. Zarejestrowano ją jako publiczną organizację charytatywną, wolną od podatku dochodowego. Pieniądze do fundacji napływały od zagranicznych rządów, korporacji i osób prywatnych. W 2014 roku organizacja wyasygnowała tylko 1/3 swoich środków na działalność charytatywną.

Rzecznicy Hillary Clinton i Clinton Foundation na razie nie skomentowali sytuacji.

W latach 2015-2016 Clinton była już obiektem śledztwa FBI z powodu prowadzenia służbowej korespondencji z prywatnego serwera pocztowego. Biuro sprawdzało możliwość wycieku tajnych informacji. W rezultacie FBI nie znalazło w działaniach Clinton oznak przestępstwa, jednak stwierdzono, że około stu maili zawierało poufne dane. Jednocześnie około 30 tysięcy maili Clinton usunęła wbrew zasadom, powołując się na to, że miały prywatny charakter.

Śledztwo było zatrzymywane, wznawiane i znów zatrzymywane, co wywarło duży wpływ na popularność Clinton przed wyborami prezydenckimi w USA w 2016 roku, na których była sekretarz stanu przegrała z Donaldem Trumpem.

Zdjęcie: Aaron Vowels (CC BY 2.0)
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. duchtesciowej 07.01.2018 12:51

    Mam nadzieję, że dobiorą się im do dupsk…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.