FBI ujawnia tajne dokumenty o zamachach 11 września

Opublikowano: 12.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2532

Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze (FBI) opublikowało na swojej stronie pierwszy z odtajnionych na mocy dekretu prezydenta Joe Bidena dokumentów w sprawie zamachów z 11 września 2001 roku.

„Ten materiał jest publikowany w odpowiedzi na dekret wykonawczy z dnia 3 września 2021 roku w sprawie odtajnienia niektórych dokumentów dotyczących ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku” – podkreślono.

Dokument pochodzi z 4 kwietnia 2016 roku, powstał na podstawie rozmów agentów FBI z pracownikiem konsulatu Arabii Saudyjskiej w Los Angeles i dotyczy jego kontaktów z osobami, które pomagały porywaczom samolotów Nawafowi al-Hazmi’owi oraz Khalidowi al-Mihdhar’owi. Wywiad odbył się 12 i 13 listopada 2015 roku. Dokument składa się z 16 stron, jednak imię źródła, które ubiegało się o obywatelstwo amerykańskie zostało z niego usunięte.

Wcześniej prezydent USA Joe Biden nakazał Departamentowi Sprawiedliwości USA i innym urzędom przejrzeć i udostępnić dokumenty ze śledztwa FBI w sprawie ataków z 11 września 2001 roku. Dokumenty mają zostać udostępnione w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Według oficjalnej wersji wydarzeń 11 września 2001 roku porwane przez terrorystów dwa samoloty pasażerskie uderzyły w bliźniacze wieże World Trade Center w Nowym Jorku. Budynki zostały całkowicie niszczone (podobnie jak budynek WTC7, w który nic nie uderzyło – przypis WM). Kolejny uprowadzony przez terrorystów samolot uderzył w zachodnie skrzydło budynku Departamentu Obrony w Waszyngtonie (nie pozostawiając po sobie nawet śladu skrzydeł, kadłuba, itp. – przypis WM). Czwarty, również porwany przez terrorystów, rozbił się w pobliżu Pittsburgha w Pensylwanii. Według oficjalnych danych w Nowym Jorku zginęło 2749 osób, w Waszyngtonie 189, a w Pensylwanii 44 osoby.

Na podstawie: Vault.FBI.gov
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Dandi1981 12.09.2021 11:00

    W pentagram uderzyła rakieta która sami w siebie wystrzelili była tańsza od samolotu ( kamera przemysłowa to nagrała), później porozrzucali szczątki samolotu zaprosili koronera ten nie znalazł zwłok stracił pracę, konstruktor word trade center powiedział że paliwo z samolotu nie mogło stopić metalowych konstrukcji budynku bo miało za mała temperature ,odwiedziło go FBI i następnego dnia powiedział że się mylił, 2 wieże z azbestu które I tak były do rozbiórki zostały ubezpieczone 3 miesiące przed atakiem, ludzie w pobliżu WTC czuli trzęsienie ziemi przed zawaleniem się więz gdyż byly wysadzane od dołu .
    Zginęli ludzie dzięki czemu można było okupować i mordować afganczykow 20 lat później te wszystkie mordy nic nie przyniosły bezsensowna ofiara.

  2. Cami 13.09.2021 11:27

    i do dzis miejsce dla turystow kolejne 🙁 to pokazuje ile warte jest ludzkie zycie dla tych kapitalistycznych swin 🙁

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.