FBI planowała zwalczać „katolickich radykałów”

Opublikowano: 14.02.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2461

Wydział FBI w Richmond zamierza chronić mieszkańców Wirginii przed zagrożeniem „białą supremacją”, która według niego znalazła swoje schronisko wśród katolików preferujących mszę łacińską.

Analityk wywiadu z biura terenowego FBI w Richmond ujawnił ten fakt w przygotowanym przez siebie raporcie wywiadowczym datowanym na 23 stycznia 2023 roku, dotyczącym „Agresywnych Ekstremistów Motywowanych Rasowo lub Etnicznie (RMVE)” i ich zainteresowania „radykalnie-tradycjonalistycznymi katolikami” (RTC). Dokument ocenia z „dużą pewnością”, że FBI jest w stanie złagodzić zagrożenie ze strony radykalnych-tradycjonalistycznych katolików poprzez rekrutację źródeł wewnątrz Kościoła katolickiego.

Akronim ten – nowy dla wielu w dziedzinie krajowego kontrterroryzmu – opatrzony jest przypisem autora wyjaśniającym, że RTC „z reguły charakteryzują się odrzuceniem II Soboru Watykańskiego”. Autor dokonuje nieuzasadnionego założenia, że preferowanie katolickiej Mszy po łacinie zamiast w języku narodowym oraz szereg bardziej tradycyjnych poglądów na inne religie świata może być równoznaczne z „wyznawaniem ideologii antysemickiej, antyimigranckiej, anty-LGBTQ i ideologii białej supremacji”. Tenże autor rysuje ważne rozróżnienie pomiędzy „tradycyjnymi katolikami” – zwyczajnie wolą tradycyjną mszę łacińską i nauki sprzed Soboru Watykańskiego II – a RTC, którzy popierają „bardziej ekstremistyczne przekonania ideologiczne oraz brutalną retorykę”.

Wnikliwy czytelnik może się zastanawiać, z jakich powodów autor uważa, że tego rodzaju podziały istnieją i czy istnieją dowody na „ekstremistyczną i brutalną retorykę wewnątrz Kościoła Katolickiego”. Notatka analityka nie podaje konkretów. Kiedy FBI generuje raport wywiadowczy, ważne jest, aby zwrócić uwagę na analizowane źródła. Zazwyczaj ścisła weryfikacja źródeł usuwa stronniczość i tendencyjność, więc produkt jest zgodny zarówno z prawem federalnym, jak i może stanowić wartość dodaną do całościowej misji FBI. Warto zauważyć, że omawiany dokument został sprawdzony i zatwierdzony do publikacji przez głównego radcę prawnego wydziału FBI w Richmond, który jest najwyższym rangą prawnikiem biura.

Zamieszczone na końcu dokumentu załączniki odnoszą się do szeregu artykułów autorstwa Southern Poverty Law Center (SPLC). Na przykład „Załącznik D” jest bezpośrednią kopią listy opracowanej przez SPLC: „Radical Traditional Catholicism Hate Groups”, łącznie z adresem internetowym, do którego uzyskano dostęp. Wydaje się, że SPLC jest źródłem dla przekonań analityka wywiadu, że RTC istnieją i że są antysemitami.

Opis SPLC w odniesieniu do tejże „grupy nienawiści” stwierdza, że RTC „mogą stanowić największą pojedynczą grupę groźnych antysemitów w Ameryce”. Często w świecie wywiadu, po tego typu stwierdzeniu bez żadnych ustalonych dowodów, często pojawia się akronim „NFI” czyli „No Further Information”, aby wskazać, że jest to opinia nieuzasadniona. Dodatkowo SPLC stwierdza, że RTC „wyznają skrajnie konserwatywne ideały społeczne w odniesieniu do kobiet”. Nic, co podaje SPLC, nie wskazuje na liczbę wyznawców owej rzekomej ideologii ani na żadne przypadki przemocy. Ten brak dowodów i rażąca stronnicza ślepota jest jednym z wielu powodów, dla których FBI zdystansowało się od SPLC jako źródła w ciągu ostatnich 10 lat. Raport wywiadowczy zawiera również cytaty endnote z dwóch innych źródeł, tj. skrajnie lewicowego magazynu internetowego Salon i równie lewicowego The Atlantic.

W odpowiedzi na zapytanie portalu „CNA”, FBI odpowiedziała, że usunie dokument, ponieważ „nie spełnia on naszych rygorystycznych standardów”.

Na podstawie: CatholicNewsAgency.com, Salon.com, Uncoverdc.com, Splcenter.org
Źródło: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. najzwyklejszy 14.02.2023 17:22

    Inny, znany i niezwykły temat. Zatkało mnie w trakcie i potwierdziło co wiem. Link: https://pl1.tv/title/seks-cie-wyzwoli/ Seks w tytule ale jasno zaprzeczający pornografii, 56 rodzajom płci, LGBT – tak prosto, czarno na białym. I przede wszystkim odkrywający prawdę, która jest po prostu w nas jednak zawalana kłamliwą propagandą, upodmiotowieniem seksualności, kobiety, mężczyzny. A nie jesteśmy podmiotami, jesteśmy osobami, mamy niezwykłe wnętrza i ducha. To wywiad z dr Magdaleną Siemion.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.