FBI odtajniło dokumenty o ucieczce Hitlera do Argentyny

Opublikowano: 24.04.2019 | Kategorie: Historia, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 505

Federalne Biuro Śledcze rozpatrywało wersję o ucieczce Adolfa Hitlera do Argentyny po upadku Berlina w 1945 roku, wynika z odtajnionych dokumentów Biura.

Twierdzono, że nazistowski przywódca łodzią podwodną dotarł do Argentyny, gdzie sześciu wysokich rangą argentyńskich urzędników dało mu schronienie – ranczo w południowych Andach.

Jeden z pracowników zgłosił do centrali fakt otrzymania takich informacji.

Zaznaczono, że informacje dotarły do ​​dyrektora FBI Edgara Hoovera, ale kierownictwo biura uznało je za „niekompletne” i doszło do wniosku, że kontynuowanie poszukiwania Hitlera na podstawie tych informacji jest niemożliwe.

Pierwszy raport datowany jest na 21 września 1945 roku. Oficjalnie Adolf Hitler popełnił samobójstwo 30 kwietnia 1945 roku.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. arthur 24.04.2019 17:25

    Co prawda, to sputnik, ale…
    Jeżeli FBI poszukiwało (a musiało poszukiwać, skoro mowa o kontynuacji) Hitlera, to znaczy, że informacje o jego samobójstwie były dla nich nie dość, że “niekompletne”, ale wręcz żadne:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.