FBI instruuje licea by donosiły na uczniów

Opublikowano: 20.03.2016 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1110

Nowa inicjatywa FBI oparta o “antyterrorystyczny” brytyjski program masowego śledzenia instruuje licea w całej Ameryce by donosiły na uczniów, którzy wyrażają “antyrządowe” i “anarchistyczne” przekonania polityczne.

“Licealiści są idealnym celem dla rekrutacji przez brutalnych ekstremistów poszukujących wsparcia dla swoich radykalnych ideologii, sieci zagranicznych bojowników lub przeprowadzających akty przemocy w kraju. Licea muszą zachować czujność w kształceniu uczniów w odniesieniu do katalizatorów, które napędzają brutalny ekstremizm oraz w odniesieniu do potencjalnych konsekwencji popierania ekstremistycznych przekonań” – stwierdza jawny dokument wydany w styczniu przez Biuro Zaangażowania Partnerów FBI, będące pośrednikiem dla organów ścigania.

Dokument twierdzi, że pedagodzy szkół publicznych “są w wyjątkowej sytuacji, mają wpływ na zmiany postaw, przekazywanie afirmacyjnych wiadomości lub ułatwianie działań interwencyjnych”, w tym donoszenie na uczniów. Wzywa do “obserwowania i oceny zachowań i komunikacji” uczniów “popierających ekstremistyczne ideologie”.

Oprócz “wskazanych zagranicznych organizacji terrorystycznych” cel programu FBI również obejmuje “krajowe ruchy ekstremistyczne”, w tym grupy antyrządowe.

Według FBI “niektórzy dorośli popierają krajowe, brutalne, ekstremistyczne ideologie [a] ich przekonania mogą przenikać normy rodzinne, często wpływając na dzieci. Ten dynamizm sprzyja uprzedzeniom prowadzącym do nienawiści i nietolerancji, i napędza potrzebę działania.”

FBI oraz federalne i lokalne grupy ścigania kategoryzują wielu libertarian, konstytucjonalistów oraz inne grupy i jednostki jako “obywateli suwerenów.”

Według analizy antyterrorystycznej FBI, suwerenni obywatele “mogą odnosić się do siebie jako “konstytucjonaliści” lub “wolni ludzie”, co niekoniecznie jest połączone z określoną grupą, ale raczej wskazuje na to, że są oni wyjęci spod rządowej kontroli.”

FBI uważa, że Teoria Odkupienia (porzucenie standardu złota na rzecz fiducjarnej waluty), wyzwolenie “od obowiązków bycia obywatelem Stanów Zjednoczonych, w tym płacenia podatków” oraz “teorie spiskowe”, w tym tworzenie globalnego rządu i państwa policyjnego, są wyznacznikiem ekstremistycznej ideologii lub ideologii obywateli suwerenów.

Raport Krajowego Konsorcjum Badań nad Terroryzmem i Reakcji na Terroryzm (START) stworzony przez Office of University Programs, Science and Technology Directorate i Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego w 2014 roku wymienia suwerennych obywateli jako podstawowe krajowe zagrożenie terrorystyczne w Stanach Zjednoczonych, przed dżihadystami islamskich grup ekstremistycznych, “milicją patriotyczną” i anty-podatkowymi ekstremistami.

Dokument próbuje przekonać siły porządkowe do tego, że obywatele suwereni są dla nich bezpośrednim zagrożeniem. “Zmieniające się rozumienie tego, co jest poważnym zagrożeniem terrorystycznym jest ważne, ponieważ identyfikacja i priorytetyzowanie zagrożenia jest zbliżone do strzelania do ruchomego celu i ewoluuje wraz z nowymi danymi wywiadowczymi i wydarzeniami”, twierdzi raport START.

Inicjatywa budowy sieci informatorów FBI w liceach jest częścią szerszego wysiłku “identyfikowania i priorytetyzowania” rzekomych zagrożeń.

Inicjatywa FBI będąca nowym przejawem budowy sieci dozoru społecznego dalej rozwija rządową kulturę donosicielstwa, która nawiązuje do NRD-owskiego “Inoffizieller Mitarbeiter” lub nieformalnej kultury kolaboracji.

W NRD sieć Stasi służyła jako podstawowy instrument represji. Rząd stworzył partnerstwo z przedsiębiorstwami, instytucjami państwowymi i organizacjami społecznymi. Szacuje się, że Stasi miało sieć nieformalnych współpracowników lub informatorów przekraczającą 624.000 osób (w 1989 roku, u szczytu potęgi Stasi, ludność NRD wynosiła 16,5 mln).

Byli specjaliści wywiadu są świadomi tego, iż Stany Zjednoczone są na dobrej drodze do tego by stały się zaawansowanym technologicznie totalitarnym krajem dozoru, który wkrótce przekroczy to co istniało we Wschodnich Niemczech.

Autorstwo: Kurt Nimmo
Źródło oryginalne: 
PrisonPlanet.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. MB 20.03.2016 12:20

    Ktoś w PrisonPlanet zupełnie nie zrozumiał tekstu w wikipedii o “teorii odkupienia” na który się powołuje. Chodzi nie o porzucanie standardu złota, tylko tego, czego ponoć rząd USA przy okazji likwidacji tegoż standardu się dopuścił.

  2. Light 20.03.2016 15:14

    A kto będzie donosił na FBI?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.