Farerskie trolle

Opublikowano: 13.07.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 352

W siódmym odcinku audycji „Elfy i trolle. Podcast o północy” Kinga i Agnes kontynuują temat trolli, przenosząc was na zamglone Wyspy Owcze, ale czasami również do Islandii. Jak się bowiem okazuje, trolle, trollice i olbrzymy stanowią nieodłączną część północno-atlantyckiego folkloru. Dziełem sztuki, stanowiącym punkt wyjścia do opowieści, jest praca farerskiego artysty Allana Korsagera Davidsena, obrazująca legendę o olbrzymie i wiedźmie. Czy wszystkie trolle zamieniają się w kamienie, dlaczego zwykle stronią od miejsc świętych i skąd wzięła się nazwa osady Trøllanes – tego wszystkiego dowiecie się z najnowszego odcinka.


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.