Niepełnosprawne kobiety w centrum uwagi mężczyzn

Opublikowano: 17.04.2024 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1756

Ukraińscy mężczyźni żenią się z niepełnosprawnymi kobietami, korzystając z kontrowersyjnego przepisu, by uniknąć walki na froncie.

Przez ostatnie dwa lata NGL Media badała różne metody stosowane, aby uniknąć poboru, w tym zapisanie się na uniwersytety, fałszywe rozwody i opiekę nad dziećmi i wiele innych. Teraz zwrócono uwagę na aranżowane małżeństwa z kobietami, które są niepełnosprawne, aby mężczyźni mogli otrzymać odroczenie. Organizowanie takich małżeństw kosztuje od 1500 do 5000 dolarów. Wiele grup internetowych zawierało ogłoszenia, które szukały niepełnosprawnych kobiet.

Jewhen Filipec, prawnik z Ukrainy, powiedział gazecie: „Z mojego doświadczenia wynika, że na 100 przypadków żołnierzy, którzy ubiegają się o zwolnienie ze służby z powodów rodzinnych, 95 przypadków korzysta z tego, że ich żona, rodzice lub rodzice ich żony są niepełnosprawni”. „Aby uzyskać zwolnienie, wystarczy mieć takie małżeństwo” – dodał prawnik. „Prawie niemożliwe jest udowodnienie, że małżeństwo jest fałszywe; Jest to możliwe tylko w drodze orzeczenia sądu. A jeden z małżonków ma prawo zwrócić się do sądu o uznanie takiego małżeństwa za fałszywe. Czy w takich okolicznościach złoży wniosek? Nie wydaje mi się. Ukraińcy są bardzo zaradni” – podsumował.

Opracowanie: Andrzej Kumor
Zdjęcie: NGDPhotoworks (CC0)
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.