Fala morderstw osób transseksualnych w Argentynie

Opublikowano: 18.10.2015 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 580

Tym razem ofiarą była Diana Sacayan – pierwsza, która dostała swój nowy dowód tożsamości po przyjęciu przez Argentynę ustawy o zmianie płci w 2012 roku.

Ciało Diany Sacayan zostało odnalezione we wtorek w jej mieszkaniu w stolicy Argentyny – Buenos Aires. Według relacji prokuratury, na zwłokach były liczne rany cięte, zadane prawdopodobnie odnalezionym na miejscu nożem. Poinformowano również, że ślady na miejscu zbrodni wskazują, iż ofiara próbowała się bronić.

W 2012 roku w Argentynie przyjęto ustawę o zmianie płci. Sacayn była pierwszą osobą, która odebrała nowy dokument z rąk prezydent kraju, Cristiny Fernandez-Kirchner. Prezydent potępiła zabójstwo i zaapelowała do odpowiednich służb o szybkie wyjaśnienie tej – jak to ujęła – „straszliwej zbrodni”.

Organizacja Amnesty International także apeluje o jak najszybsze osądzenie winnych. W przeciwnym wypadku, przestrzega AI, społeczeństwo otrzyma komunikat, że ataki wobec osób transseksualnych nie są niczym złym.

W sumie w latach 2008-2014 na świecie zamordowano 1731 osób transseksualnych; prawie 80 procent z tego w krajach Ameryki Południowej.

Tylko w tym miesiącu w Argentynie ofiarą morderstwa padły trzy osoby związane ze środowiskiem LGBT.

Autorstwo: PJ
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Konter 18.10.2015 15:16

    “była”? Jak dla mnie to był.

  2. Hassasin 19.10.2015 09:52

    Taka społeczna apoptoza. Czy to mowa nienawiści 😉

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.