Fake news o Marszu Niepodległości

Opublikowano: 04.10.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1209

Konto na „Twitterze” o nazwie „Robert Bątkiewicz”, mające w loginie dopisek „MinisterrAcosta”, lokalizację Santa Cruz de Tenerife w Hiszpanii i dopisek „Oficjalny profil Tygodnika W Ukrainie”, napisało: „Marsz Niepodległości w tym roku gdy trwa wojna w Ukrainie będzie inny niż zawsze. Tego dnia maszerować będą razem patrioci z Polski i Ukrainy! Dlatego hasłem tegorocznego marszu będzie: Pod wspólną banderą. Wygramy tą wojnę”.

Na oczywistego fejka nabrało się między innymi… Polskie Radio. Na jego antenie pomysł zupełnie serio skomentowali publicyści. Jakub Pacan stwierdził, że taka inicjatywa „jest bardzo na miejscu, zwłaszcza ze względu na to, co dzieje się obecnie na świecie”. „Jest to bardzo odważny ruch ze strony Roberta Bąkiewicza” – dodał.

Miłosz Lodowski powiedział z kolei: „Podpowiem panu Bąkiewiczowi, aby rozwinąć jeszcze flagi biało-czerwono-białe, czyli poprowadzić białoruskich kolegów (…), aby ten marsz tak naprawdę był marszem wolności i radości z tej wolności”.

Do wpisu odniósł się sam Robert Bąkiewicz, który zdementował tę informację. „Dobry trolling, ale fałszywy. 11 listopada jak zawsze idziemy pod biało-czerwoną flagą. Zapraszam wszystkich na [Marsz Niepodległości 2022]” – napisał na „Twitterze”.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com

9

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.