Fake News made by CBC

Opublikowano: 24.01.2023 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1545

19 stycznia kanadyjska CBC opublikowała artykuł, w którym twierdziła, że biuro premiera Alberty skontaktowało się z prokuratorem w związku ze sprawą sądową dotyczącą protestów granicznych.

„Pracownik biura premiera Alberty, Danielle Smith, wysłał serię e-maili do Prokuratury Alberty, kwestionując ocenę i kierunek prokuratorów w sprawach wynikających z blokad granicznych i protestów w Coutts, dowiedziało się CBC News” – informuje CBC.

Ale CBC zapomniało wspomnieć o czymś bardzo ważnym — w rzeczywistości nie widzieli tych e-maili.

Cztery dni później, wydali „aktualizację”: „Uwaga redaktora: Oryginalna wersja tej historii, opublikowana 19 stycznia, zaniedbała odnotowanie, że CBC News nie widziało przedmiotowych e-maili”. Historia CBC zawiera teraz tę uwagę: „E-maile zostały wysłane zeszłej jesieni, według źródeł, których CBC zgodziło się nie identyfikować, ponieważ obawiają się, że mogą stracić pracę. CBC nie widziało e-maili”.

A obecnie Departament Sprawiedliwości Alberty twierdzi, że nie ma dowodów na to, że e-maile zostały wysłane: „Rząd Alberty twierdzi, że nie mógł znaleźć żadnych e-maili potwierdzających zarzuty, które jeden z pracowników premier Danielle Smith napisał do prokuratorów, próbując wpłynąć na sposób, w jaki zajmowali się sprawami związanymi z blokadą w zeszłym roku na kanadyjsko-amerykańskim przejściu granicznym w Coutts, Alta.

Czy można się dziwić, że przy tak rażącej ingerencji politycznej kontrolowanej przez państwo CBC coraz więcej Kanadyjczyków chce, aby CBC zostało pozbawione funduszy?

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

11

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.