Fake news Bidena o „strefach wolnych od LGBT” w Polsce

Opublikowano: 22.09.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 367

Stwierdzenie w tweecie wiceprezydenta Joe Bidena opiera się na niedokładnych medialnych informacjach, ponieważ w Polsce nie istnieją żadne „strefy wolne od LGBT” – czytamy w stanowisku polskiej ambasady w USA opublikowanym na „Twitterze”.


Tabliczki „Strefy wolne od LGBT” rozwieszał w Polsce lewicowy aktywista Bartosz Staszewski

To odpowiedź polskiej ambasady w USA na wpis kandydata Demokratów w amerykańskich wyborach prezydenckich Jode Bidena, który nieoczekiwanie zabrał głos w sprawie tzw. „stref wolnych od LGBT” w Polsce. Polityk napisał na „Twitterze”, powołując się na słowa szefowej KE Ursuli von der Leyen, że nie tylko w UE, ale nigdzie na świecie nie ma miejsca na takie strefy, a „prawa LGBTQ+ to prawa człowieka.

„Powiem jasno: prawa LGBTQ+ to prawa człowieka – a strefy wolne od LGBT nie mogą mieć miejsca ani w Unii Europejskiej, ani na świecie” – napisał kandydat na prezydenta USA.

Wpis Bidena to reakcja na ubiegłotygodniowe orędzie przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, która oświadczyła, że nie spocznie w wysiłkach na rzecz budowy unii równości, gdzie wszyscy mogą być tym, kim naprawdę są, bez obawy przed oskarżeniami lub dyskryminacją, bo bycie sobą to nie jest ideologia.

„Chcę postawić sprawę jasno: strefy wolne od LGBT to strefy wolne od wartości humanistycznych. Nie ma dla nich miejsca w naszej UE” – mówiła 16 września w Parlamencie Europejskim.

Na wpis amerykańskiego polityka zareagowała polska ambasada w USA. „Stwierdzenie w tweecie wiceprezydenta Joe Bidena opiera się na niedokładnych informacjach medialnych, ponieważ w Polsce nie istnieją żadne strefy wolne od LGBT” – czytamy w stanowisku ambasady opublikowanym na Twitterze. Dyplomaci podkreślają, że „polski rząd przywiązuje dużą wagę do praworządności, równych praw i integracji społecznej”, a „w naszych społeczeństwach nie ma miejsca na dyskryminację”.

Wczoraj opinię na ten temat wyraził także wiceminister MSZ Pawła Jabłoński. „Takie strefy w naszym kraju nie istnieją. To kłamliwe informacje rozpowszechniane na świecie przez naszym rodzimych lewicowych aktywistów. Trzeba to prostować i odkłamywać” – mówił w rozmowie z TVP Info wiceminister spraw zagranicznych, zapowiadając, że resort podejmie decyzję w sprawie odpowiedzi na słowa Bidena.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Collega
Użytkownik

Skończyły się “polskie obozy śmierci”, to zaczęły “strefy wolne od LGBT”.
Tak nas ci sojusznicy zza oceanu kochają, że co chwilę obsmarowują.