Fajki do cracku rozdawane narkomanom z pieniędzy podatników

Opublikowano: 11.07.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 934

Oprócz narkotykowego akcesorium pracownik New York Harm Reduction Educators (NYHRE) z USA dał dzwoniącemu kartę ID. Wg pracownika osoba przyłapana na narkotykach przez policję może pokazać tę kartę, aby uniknąć kary.

Jak wynika z danych rządowych NYHRE, część OnPointNYC otrzymała w maju prawie 400 000 dolarów z dotacji od administracji Bidena na dalsze usługi dla osób uzależnionych od narkotyków. Urzędnicy Bidena zaprzeczyli doniesieniom, jakoby pieniądze z dotacji miały finansować dystrybucję fajek do cracku. Wizyta w biurze NYHRE ujawniła jednak, że ​​organizacja nadal oferuje uzależnionym akcesoria do palenia.

Po spędzeniu około 10 minut na papierkowej robocie z podstawowymi informacjami personel placówki dostarczył reporterowi Daily Caller zestaw do palenia. Zawierał fajkę do cracku, prezerwatywy i lubrykant. Drugiemu reporterowi w ciągu kilku minut personel dostarczył fajkę do cracku. Pracownik kierował dziennikarza na zaplecze dla osób uzależnionych do zażywania narkotyków pod nadzorem. Tam reporter był świadkiem palenia i wstrzykiwania różnych substancji. Dziennikarz, powołując się na klaustrofobię, zapytał, czy może wyjść na zewnątrz i zapalić. Pracownik odrzucił prośbę, ponieważ placówka znajduje się obok „szkoły”. Miejsce to jest ulokowane po drugiej stronie ulicy od Association To Benefit Children, placówki opieki nad dziećmi w trudnej sytuacji w rejonie Nowego Jorku.

Oprócz narkotykowego akcesorium pracownik NYHRE dał dzwoniącemu specjalną kartę ID po zarejestrowaniu danych osobowych. Według tego pracownika, osoba przyłapana na narkotykach przez policję w mieście może pokazać tę kartę, aby uniknąć kary.

Administracja przyjęła system „redukcji szkód”. Może on obejmować dostarczanie akcesoriów związanych z narkotykami, a w niektórych przypadkach samych narkotyków – w ramach strategii leczenia uzależnień. Chodzi o to, że narkomani korzystający np. z “bezpiecznych” strzykawek i “czystszych” substancji, są mniej narażeni na zarażenie się wirusem HIV. Ta szalona wręcz strategia zakłada, że dawanie narkotyków narkomanom może im pomóc.

Administracja ds. Nadużywania Substancji i Zdrowotnych Usług Psychicznych (SAMHSA), która przyznała dotacje, nie odpowiedziała na wiele próśb o komentarz od Daily Caller. W tym na pytania o to, czy agencja wiedziała, że NYHRE rozprowadza fajki do cracku, kiedy przyznano im dotację, ani w jaki sposób dba o to, aby pieniądze podatników nie były przeznaczane na dystrybucję sprzętu do palenia.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: DailyCaller.com
Źródło: MediaNarodowe.com

3

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.