Facet karmiący piersią

Opublikowano: 25.04.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3087

W przeszłości ludzi obłąkanych traktowano niepoważnie, a w skrajnych przypadkach izolowano, aby nie niszczyli społecznej tkanki. W dzisiejszych czasach, gdy to właśnie obłąkani przejęli władzę – polityczną, korporacyjną, akademicką, medialną – czyny obłąkańcze traktowane są z rewerencją, a obłąkańcy są lansowani i stawiani za wzór. Przykładem na znaki czasu jest postawiony w duńskim mieście Aarhus pomnik mężczyzny… karmiącego dziecko swoją piersią.

3,5-metrowy posąg o nazwie Agape – greckie słowo oznaczające najwyższą, uniwersalną formę miłości – przedstawia całkowicie nagiego mężczyznę, który własną piersią karmi niemowlę. Mężczyzna ma klasycznie męskie cechy: szerokie ramiona, wąskie biodra, brodę i męskie genitalia, ale doprawiono mu również kobiece piersi.

Pomnik „Agape” odsłonięty został z medialnymi fanfarami w zeszłym roku w Muzem Kobiet (finansowane przez rząd – den. KØN – Kvindemuseet), którego dyrektorka Julie Rokkjær Birch – „aktywistka” genderowo-lesbijska – powiedziała: „Oczekiwania dotyczące męskiej roli są pod wieloma względami węższe niż oczekiwania dotyczące roli kobiecej, a ten pomnik pomógł stworzyć kilka znaczących wyzwań na temat odziedziczonych kulturowych wyobrażeń o męskiej płci, które wciąż się utrzymują”.

Autorem tego chorego „dzieła” jest duński „artysta” Aske Jonatana Kreilgaarda, który powiedział, że celem jego pracy jest „zakwestionowanie tego, czym mężczyzna powinien być i co jest w stanie zrobić”. „Cieszę się, że zaczyna się mówić o tych sprawach” – powiedział Kreilgaard – „Myślę, że to ekscytujące widzieć, jakie to tworzy emocje i niekoniecznie musimy się z tym zgadzać” – dodał w wywiadzie dla telewizji TV2 autor.

Jak widać, w każdym przypadku wszystkich „dzieł” tzw. sztuki współczesnej chodzi o „ekscytację”, o „emocje”, wzburzanie i podburzanie, wichrzenie i anarchię, zaś prawda, piękno, estetyka, właściwe kształtowanie gustów, dydaktyka, odniesienie do Boga – te czynniki stały się zbędnym balastem odrzucanym przez kolejnych wielbicieli miernoty, szpetoty i demonicznych tworów.

Zdjęcia: Askekreilgaard.dk
Źródło: Bibula.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. JedynaDroga 25.04.2023 12:35

  Brak słów, podporządkowanie sztuki zwyrodnialcom.

  Obrzydzające, ohydne, wulgarne, obrazujące stan umysłów ludzi zaangażowanych w niszczenie cywilizacji.

 2. Irfy 25.04.2023 16:08

  W absurdzie zawsze należy najpierw osiągnąć dno. Takie totalne dno. A następnie dobrze je uklepać. Po to, żeby dana społeczność albo wręcz cała ludzkość należycie się danym absurdem nacieszyła oraz żeby mieć twardą odskocznię do odbicia się. Dlatego z wdzięcznością przyjmuję tego typu inicjatywy i wołam “mało!”.

  Naprawdę jestem sobie w stanie wyobrazić jeszcze większe bzdury. W związku z powyższym jestem dziwnie pewien, że te bzdury “ciałem się staną”, zanim faktycznie osiągniemy to dno. I potem będzie już tylko lepiej.

 3. Dandi1981 26.04.2023 09:34

  Sztuka wzbudzajaca kontrowersje rownie dobrze mogl zrobic posag matki mordujacej noworodka , ksiedza dotykajacego dziecko it’d, albo cie zamkna albo wezma pomnik , napewno bedziesz w wiadomosciach.

 4. agama 26.04.2023 14:21

  potem lewacy się dziwią, że brani są za niedorozwojów XD

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.