„Facebook” znosi bana na konto Trumpa

Opublikowano: 27.01.2023 | Kategorie: Polityka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2423

Zarząd Meta podjął decyzję ws. Donalda Trumpa. Jeśli się potwierdzi, powrót byłego prezydenta USA na platformę to kwestia kilku tygodni.

W czerwcu 2021 roku „Facebook” zawiesił konto Donalda Trumpa na dwa lata. Jako pretekst do ocenzurowania polityka wskazano poważne naruszenie zasad platformy. Wcześniej konto ówczesnego prezydenta USA zablokował także „Twitter”. Decyzje te zapadły po wpisach Donalda Trumpa w czasie zamieszek na Kapitolu, które stały się w narracji amerykańskiego establishmentu bezpośrednim pretekstem do zastosowania cenzury.

W najbliższych tygodniach były prezydent Stanów Zjednoczonych prawdopodobnie będzie mógł ponownie uruchomić swoją aktywność na Facebooku. Taką informację przekazał w środę właściciel tego serwisu społecznościowego, spółka Meta. Powrót Trumpa na „Facebooka”, a także „Instagrama” ma nastąpić na przestrzeni kilku najbliższych tygodni.

Przypomnijmy w tym kontekście, że Trump zapowiedział start w wyborach prezydenckich w 2024 roku. Z sondaży wynika, że polityk wygra prawybory w Partii Republikańskiej.

Władze Meta wskazują, że zawieszenie było nadzwyczajną decyzją, która zapadła w nadzwyczajnych okolicznościach. „Teraz, kiedy upłynął okres zawieszenia, pytanie nie brzmi, czy zdecydujemy się przywrócić konta pana Trumpa, ale czy wciąż utrzymują się takie nadzwyczajne okoliczności, że przedłużenie zawieszenia poza pierwotny dwuletni okres byłoby uzasadnione” – powiedział Nick Clegg. „Aby ocenić, czy poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego, które istniało w styczniu 2021 roku, wystarczająco ustąpiło, oceniliśmy obecne środowisko zgodnie z naszym protokołem polityki kryzysowej, który obejmował spojrzenie na przebieg wyborów śródterminowych w USA w 2022 roku oraz oceny ekspertów dotyczące obecnego środowiska bezpieczeństwa” – dodał dyrektor ds. stosunków międzynarodowych w Meta.

Autor: Krystian Rusiniak
Na podstawie: DoRzeczy.pl, FoxNews.com
Źródło: MediaNarodowe.com

13

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. sga 27.01.2023 20:56

    naprawde to taka istotna wiadomosc?
    na serio?
    w dodatku co nas obchodzi facbook
    niech zdechnie jak najszybciej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.