“Facebook” zakazał rozmów o seksie

Opublikowano: 11.12.2018 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2601

Facebook zaktualizował zasady społeczności. Zmiany zostały wniesione do rozdziału dotyczącego molestowania seksualnego. Twórcy wyjaśnili, że nie mają nic przeciwko temu, aby na “Facebooku” dyskutowano o problemach przemocy seksualnej i wykorzystywania seksualnego w celu zwrócenia uwagi na te zjawiska.

Jednak publikowanie treści promujących seks między dorosłymi, promujących lub stworzonych w celu organizowania takich kontaktów jest obecnie zabronione.

„Ograniczamy także użycie wyrazów o charakterze seksualnym, które w niektórych regionach ze względu na panującą kulturę można uznać za nękanie i zakłócanie komunikacji z przyjaciółmi i społecznością”, wyjaśnia Facebook.

Oprócz nagrań (nie tylko pornografii, ale także erotycznych tańców lub masażu), zakazano poszukiwania partnerów seksualnych i korespondencji z seksualnym podtekstem. Te mogą wyglądać zupełnie niewinnie, na przykład: „Chcę się dziś wieczorem dobrze zabawić”. Jednak prawdopodobnie będzie to uważane za aluzję do seksu.

Zakazany jest także „seksualnie prowokacyjny slang, wspominanie o seksualnych rolach, pozach lub fetyszach”, obrazy (w tym wykonane odręcznie) ludzi w seksualnych pozach i nagich ciał. Zabronione jest poszukiwanie uczestników striptizu i rekrutowanie osób do masażu erotycznego lub tantrycznego.

Tabu narzucono na wzmianki nie tylko o seksualnych rolach, pozycjach, fetyszach, ale także o preferencjach seksualnych (w tym w odniesieniu do partnerów).

Zakaz, jak wyjaśnił “The Verge”, dotyczy zarówno osobistych stron użytkowników, jak i korespondencji w programie Messenger. Jednak na portalu nadal można swobodnie mówić o własnej orientacji seksualnej, bez obawy zablokowania.

Treść zostanie usunięta tylko wtedy, gdy ktoś na nią zareaguje — dotyczy to zarówno stron, jak i korespondencji w komunikatorze.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.