„Facebook” zablokował polską stronę patriotyczną z Toronto

Opublikowano: 20.10.2020 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1140

Po wielomiesięcznej walce o przywrócenie konta 83-letni Edward Willamowicz z Toronto postanowił, zamknąć swoją stronę na „Facebooku” o nazwie „Poland Forever” z powodu presji cenzury tej korporacji.

Popularna strona, która została nagłośniona w telewizyjnym wywiadzie dla polskich mediów PolandIn, znana z udostępniania artykułów i zdjęć dotyczących polskiej historii, kultury i polityki, nie została usunięta, ale jej twórca, Willamowicz, został pozbawiony możliwości używanie swojego konta osobistego do administrowania stroną.

„Od 13 maja zostałem zablokowany. Poza komentarzami z nowego konta nie mogę publikować, usuwać spamu itp. Wszystko to pomimo wielu moich apeli na „Facebooku” o ponowne włączenie konta” – napisał Willamowicz w poście na „Facebooku”.

Willamowicz czasami publikował treści pozytywne wobec Prawa i Sprawiedliwości (PiS), ale większość jego postów miała charakter apolityczny. Mimo to, biorąc pod uwagę częste wyciszanie przez „Facebooka” konserwatywnych treści i stron, istnieje obawa, że ​​zabanowanie Willamowicza mogło być próbą uciszenia go za publikowanie patriotycznych treści.

Willamowicz twierdzi, że zakaz wydaje się wynikać z artykułu, który opublikował na mainstreamowej stronie internetowej „Thought Co.” zatytułowanego „Przyczyny II wojny światowej”, na którym znalazło się zdjęcie Adolfa Hitlera. „Facebook” ma zakaz publikowania treści, które gloryfikują nazistów, ale pomimo artykułu zawierającego główne zdjęcie Adolfa Hitlera, sam artykuł był antynazistowski w treści. Mimo wielokrotnych apeli Willamowicza do „Facebooka” i wyjaśnień, że publikuje antyhitlerowski artykuł, firma od blisko pół roku nie przywróciła mu konta.

Willamowicz stwierdza w poście, że „Poland Forever” „zawsze była przeciwko nieludzkim systemom, czy to nazizmowi, czy komunizmowi”.

Edward Willamowicz, urodził się w Polsce, ale jako młody człowiek uciekając przed komunizmem wyjechał do Kanady. W 2015 roku założył stronę „Poland Forever”. Po pięciu latach wysiłków zdecydował, że nie ma już sił walczyć z „Facebookiem”, bo jest to zbyt frustrujące

Na podstawie: RMX.news
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o