Facebook tworzy grupy “zwalczające dezinformacje”

Opublikowano: 08.05.2019 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 7

Wraz z nadchodzącymi w tym miesiącu wyborami do parlamentu europejskiego, “Facebook” tworzy grupy zadaniowe monitorujące dezinformację, fałszywe konta i ingerowanie w wybory, które naruszają zasady funkcjonowania strony, podaje “NY Times” i “Guardian”. Podjęte działania mają zatrzymać szerokie kampanie mogące wpłynąć na wybory.

“The Times” podaje, że grupy te będą podobne do tych jakie “Facebook” założył w październiku 2018 roku przed wyborami w Stanach Zjednoczonych i podczas wyborów w Brazylii. Przed tegorocznymi wyborami w Indiach “Facebook” utworzył również podobne centrum w Delhi. Raporty mówią, że ten nowy pokój, znajdujący się w europejskiej siedzibie Facebooka w Irlandii, będzie otwarty przez cały czas trwania wyborów, które odbędą się w dniach 23 maja – 26 maja.

W styczniu “Facebook” ogłosił serię nowych narzędzi, które uruchomi w marcu, aby „pomóc w blokowaniu zagranicznych ingerencji w nadchodzące wybory i uczynić reklamę polityczną na Facebooku bardziej przejrzystą”

“The Guardian” zauważa, że ​​w grupie pracuje „około 40 osób” w tym rodzimi użytkownicy „z wszystkich 24 krajów urzędowych UE”. “Times” zauważa, że ​​”Facebook” nie powiedział jakie działania podjęło centrum, ale zaznacza, że zespół przegląda materiały oznaczone przez zautomatyzowane systemy lub przez użytkowników. Różni członkowie zespołu przyglądają się materiałom i zalecają czy należy go usunąć. „W niektórych przypadkach oflagowane elementy doprowadzą do zbiorowego usuwania postów i kont”.

Na podstawie: TheVerge.com
Źródło: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o