„Facebook” ostrzeże cię, gdy spotykasz „ekstremistę”

Opublikowano: 03.07.2021 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1181

„Facebook” rozpoczął testowanie nowej funkcji, za pomocą której użytkownikom wysyłane jest ostrzeżenie „o potencjalnym ekstremizmie” wśród znajomych, rodziny i kontaktów w mediach społecznościowych.

Jak informuje portal Lifesitenews.com, w czwartek (29 czerwca) dziesiątki użytkowników „Facebooka” zaczęło udostępniać zrzuty ekranu z ostrzeżeniami otrzymywanymi od „Facebooka”, takimi jak: „Mogłeś być ostatnio narażony na szkodliwe treści ekstremistyczne”, albo „Grupy używające przemocy próbują manipulować twoimi emocjami i rozczarowaniem”, albo „Czy obawiasz się, że ktoś kogo znasz, staje się ekstremistą?”.

Ostrzeżenia te zawierają linki do „strony z pomocą”, kierujące użytkowników do różnych „zasobów informacyjnych”, które mają za cel „pomaganie ludziom w opuszczeniu brutalnej skrajnej prawicy, aby połączyć się z ludzkością i prowadzić współczujące życie” („helping people leave the violent far-right to connect with humanity and lead compassionate lives”).

Jak powiedział rzecznik „Facebooka” Andy Stone w wywiadzie dla CNN, „Ten test jest częścią naszego większego projektu, który ma zapewnić udostępnienie zasobów informacyjnych i wsparcie użytkownikom „Facebooka”, które mogły angażować się lub były narażone na treści ekstremistyczne, lub mogą znać kogoś, kto jest nimi zagrożony”.

Jednym z „zasobów informacyjnych” oferowanych przez „Facebooka” w nowym systemie „reedukacji i resocjalizacji” jest grupa Life After Hate, skupiająca się na tzw. ekstremizmie prawicowym. W Stanach Zjednoczonych w ostatnich dwóch latach najbardziej brutalną, ekstremistyczną, niebezpieczną i powodującą dziesiątki ofiar, w tym śmiertelnych, był rasistowski ruch Black Lives Matter. Pomimo tego lewicowego ekstremizmu, w facebookowym „zasobie informacyjnym” usprawiedliwia się palenie miast, sklepów, biznesów, domów przez rasistów i anarchistów z BLM.

Nowa testowana facebookowa funkcja może wkrótce zaowocować kolejną generacją powszechnego systemu śledzenia każdego bez wyjątku człowieka, systemu zintegrowanego z aplikacjami i „paszportami szczepionkowymi”. Umożliwi to śledzenie w czasie czasie rzeczywistym każdego kontaktu osobistego z kimkolwiek, a już obecny system znający doskonale twoją całą historię (Tak, tak, czy wiesz co robiłeś o 16:23 w czwartek, 3 czerwca? Nie pamiętasz? Ale system wie, pamięta i będzie pamiętał do końca twojego życia. Będzie znał każdy moment Twojego życia lepiej niż ty sam pamiętasz…), wyśle ostrzeżenie, a gdy nie zaprzestaniesz kontaktowania się z „niewłaściwą” osobą, wyśle zawiadomienie do odpowiedniej instytucji. Przy uporczywej niesubordynacji, rozpoczęty zostanie system „reedukacji”.

Jedynym wyjściem jeszcze możliwym na tym etapie, z przygotowywanej powszechnej totalnej cenzury, inwigilacji i – nie ukrywajmy celów – likwidacji społecznej a nawet fizycznej osób „niedostosowanych”, jest natychmiastowe zaprzestanie korzystania z głównych mediów społecznościowych oraz natychmiastowe wstrzymanie wyszczepiania ludności, gdyż kolejnym etapem wyszczepiania jest ucyfrowienie każdego zaszczepionego – czyli każdego na tej planecie, bo taki jest cel – i odpowiednie skatalogowanie go.

Na podstawie: LifeSiteNews.com
Opracowanie i źródło: Bibula.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

„Facebook” od jakiegoś czasu zachowuje się jakby był wychowawcą lub opiekunem dzieci. Zaczęło się od odcinania użytkownikom dostępu do „niewłaściwych treści”, a teraz zaczyna „wychowywać” użytkowników. Jeśli macie konto na „Facebooku” – porzućcie je, bo wszystko co na nim napiszecie i informacje kogo znacie, zostaną w przyszłości wykorzystane przeciwko Wam. Dane te mogą zostać nawet przekazane organom budowanego państwa totalitarnego znanego z ponurych filmów science-fiction o przyszłości.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 6, średnia ocena: 4,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o