Facebook oferuje dane użytkowników wielu rządom

Opublikowano: 27.12.2017 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 914

To co do niedawna było tylko tajemnicą poliszynela, staje się obecnie faktem stwierdzonym w oficjalnym raporcie samego Facebooka. Portal społecznościowy gromadzi dane, które potem przekazuje rządom licznych państw.

Korporacja Facebook Inc. oferuje swoje dane na żądanie rządów. Tak przynajmniej wynika z ostatniego raportu o transparentności Facebooka, który został niedawno opublikowany. Okazuje się, że najwięcej próśb o dane formułują władze krajów zachodnich.

Przoduje oczywiście USA z ponad 25 zapytaniami na 100 tysięcy użytkowników. Całkiem podobnie wygląda sytuacja w Wielkiej Brytanii notującej 23 zapytania na 100 tys. użytkowników. Potem plasują się Włochy i Francja z rezultatami kolejno 20 i 18 zapytań na 100 tys. korzystających z serwisu.

W porównaniu do Europy i Ameryki, w Azji i Australii rządy korzystają z danych swoich obywateli znacznie mniej i powyższy wskaźnik ten nie dobija nawet do 10 żądań na 100 tys. użytkowników. Według szefostwa portalu zdecydowana większość przypadków gdy portal przekazuje dane użytkowników to sprawy kryminalne.

Na podstawie: Facebook.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Szwęda 27.12.2017 17:11

    Jaką można mieć korzyść z posiadania danych ludzi lekko mówiąc niemądrych. Bo kto poważny umieszcza swoje dane na tego typu portalach?

  2. Jedr02 27.12.2017 19:09

    @Szwęda, wiele różnych korzyści. Dobre dane pozwalają lepiej adresować reklamy, a te są najskuteczniejsze właśnie wobec osób niezbyt uważnych i mądrych. W kwestii tego co piszą w artykule, to nie w większości zapytania o jakiś politycznych przeciwników, ale zwykłych przestępców którzy mogą umieszczać w portalach społecznościowych jakieś przydatne w śledztwie czy poszukiwaniach. Pospolite przestępstwa zwykle są popełniane przez niemądrych ludzi.
    A dane aktywności całych mas ludzkich można używać gdy się chce wpłynąć na społeczeństwo, jakie są reakcje itp.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.