Facebook i WhatsApp przekażą informacje policji

Opublikowano: 29.09.2019 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 120

Według Bloomberga kilka sieci społecznościowych w USA, w tym Facebook i WhatsApp, będzie musiało przesyłać zaszyfrowane wiadomości użytkowników brytyjskiej policji zgodnie z nową umową pomiędzy Londynem a Waszyngtonem.

Według agencji umowa, która zostanie podpisana w następnym miesiącu, zobowiązuje sieci społecznościowe do przekazywania informacji w celu pomocy w dochodzeniu w sprawie szczególnie poważnych przestępstw, w tym terroryzmu i pedofilii.

Priti Patel, brytyjska minister spraw wewnętrznych, powiedziała wcześniej, że intencja Facebooka, aby zezwolić użytkownikom na wysyłanie wiadomości zaszyfrowanych w taki sposób, żeby dostęp do nich mieli tylko nadawca i odbiorca, była korzystna dla przestępców. Wezwała sieci społecznościowe do zapewnienia służbom wywiadowczym „tylnych drzwi” w celu uzyskania dostępu do komunikatorów internetowych.

Zgodnie z nową umową, jak twierdzi Bloomberg, Stany Zjednoczone, w przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii, nie będą mogły w żadnym wypadku wykorzystywać informacji otrzymanych od brytyjskich firm, z wyjątkiem tych spraw, które podlegają karze śmierci.

Niedawno Facebook potwierdził, że planuje rebranding swoich dwóch najpopularniejszych aplikacji Instagram i WhatsApp, aby użytkownicy wiedzieli, że pochodzą od sieci społecznościowej.

Na podstawie: Bloomverg.com
Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o