Facebook i WhatsApp przekażą informacje policji

Opublikowano: 29.09.2019 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 993

Według Bloomberga kilka sieci społecznościowych w USA, w tym Facebook i WhatsApp, będzie musiało przesyłać zaszyfrowane wiadomości użytkowników brytyjskiej policji zgodnie z nową umową pomiędzy Londynem a Waszyngtonem.

Według agencji umowa, która zostanie podpisana w następnym miesiącu, zobowiązuje sieci społecznościowe do przekazywania informacji w celu pomocy w dochodzeniu w sprawie szczególnie poważnych przestępstw, w tym terroryzmu i pedofilii.

Priti Patel, brytyjska minister spraw wewnętrznych, powiedziała wcześniej, że intencja Facebooka, aby zezwolić użytkownikom na wysyłanie wiadomości zaszyfrowanych w taki sposób, żeby dostęp do nich mieli tylko nadawca i odbiorca, była korzystna dla przestępców. Wezwała sieci społecznościowe do zapewnienia służbom wywiadowczym „tylnych drzwi” w celu uzyskania dostępu do komunikatorów internetowych.

Zgodnie z nową umową, jak twierdzi Bloomberg, Stany Zjednoczone, w przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii, nie będą mogły w żadnym wypadku wykorzystywać informacji otrzymanych od brytyjskich firm, z wyjątkiem tych spraw, które podlegają karze śmierci.

Niedawno Facebook potwierdził, że planuje rebranding swoich dwóch najpopularniejszych aplikacji Instagram i WhatsApp, aby użytkownicy wiedzieli, że pochodzą od sieci społecznościowej.

Na podstawie: Bloomverg.com
Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.