„Facebook” i „Instagram” zakazane w Rosji

Opublikowano: 22.03.2022 | Kategorie: Media, Polityka, Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1484

Sąd w Moskwie uznał w poniedziałek amerykańską korporację Meta za „organizację ekstremistyczną” i zakazał działalności na terytorium Rosji należących do niej serwisów społecznościowych – „Facebooka” i „Instagrama”.

Wniosek o uznanie firmy Meta za „ekstremistyczną” złożyła Prokuratura Generalna. Jak podano, „Instagram” zignorował ponad 4,5 tys. wezwań do usunięcie „fejków” dotyczących „specjalnej operacji” wojsk rosyjskich na Ukrainie i wezwań do udziału w niesankcjonowanych zgromadzeniach. Jako argument za zakazem prokuratura przywoływała także decyzję „Facebooka” o zezwoleniu na publikowanie na Ukrainie wezwań do zabijania rosyjskich żołnierzy.

Jak podano, decyzja sądu nie dotyczy komunikatora WhatsApp, którego właścicielem również jest Meta. Użytkownicy „Facebooka” i „Instagrama” nie będą karani za korzystanie z tych serwisów.

„Facebook”, a także „Twitter”, były od początku marca na terytorium Rosji zablokowane przez Roskomnadzor – oficjalnie z powodu cenzurowania rosyjskich mediów.

Na początku marca Meta tymczasowo zezwoliła na niektóre posty na „Facebooku” i „Instagramie” wzywające do zabicia prezydenta Rosji Władimira Putina lub nieuznawanego przez Zachód prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki. Zezwolono także na życzenie śmierci rosyjskim żołnierzom.

Źródło: Goniec.net

9

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.