Facebook i cenzura prywatnych wiadomości

Opublikowano: 30.09.2020 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1995

Cenzorskie działania Facebooka nie są niczym nowym i wielokrotnie już wskazywano internetowego giganta jako podmiot próbujący wpływać, jeśli wręcz nie manipulować opinią publiczną.

Do tej pory Facebookowi wypominano między innymi: banowanie kont użytkowników, kasowanie postów lub wręcz uniemożliwianie publikowania treści niezgodnych z ideami Facebooka, z reguły z resztą bez możliwości odwołania aż po wpływanie na newsfeed tak, aby określone treści pojawiały się użytkownikom częściej niż inne.

Zaledwie miesiąc przed wyborami prezydenckimi w USA Facebook posunął się jednak o krok dalej i uniemożliwia wysyłanie linków do stron w wiadomościach prywatnych za pomocą aplikacji Messenger.

W internecie huczy po tym jak okazało się, że Facebook uniemożliwia wysyłanie za pomocą swojego komunikatora linków prowadzących do strony „La Corte News”, serwisu informacyjnego prowadzonego przez byłego członka zarządu Fox News Channel Kena La Corte. Serwis jest jednoznacznie popierający prezydenta Donalda Trumpa.

„La Corte News” został usunięty z „Facebooka” jeszcze jesienią 2019 roku, jednak teraz, dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym automatyczne skrypty blokują już nawet możliwość wysyłania wiadomości prywatnych. Zapewne już wkrótce takie możliwości znikną również z Whatsappa, którego to jakiś czas temu kupił koncern Marka Zuckerberga.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 30.09.2020 15:05

    a po co komu ten śmieszny mes jak jest telegram https://www.dobreprogramy.pl/Telegram,Program,Android,54763.html

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.