„Facebook” chce zbierać nagrania twarzy użytkowników

Opublikowano: 06.11.2019 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 357

„Facebook” opracowuje nowy system weryfikacji połączony z rozpoznawaniem twarzy. Być może wkrótce użytkownicy „Facebooka” będą musieli dostarczyć próbek do rozpoznawania twarzy czyli załadować nagranie wideo ze swoją twarzą.

„Facebook” prowadzi w tajemnicy prace nad nowym sposobem weryfikacji kont. W nowej wersji będzie żądał aby trzymać kamerę telefonu na wysokości oczu pozwalając na weryfikację. Następnie użytkownik będzie poproszony aby trzymać głowę prosto obrócić głowę w lewo i prawo, aby pokazać oba profile i na koniec spojrzeć prosto przed siebie. „Pomaga nam to potwierdzić twoją tożsamość i sprawdzić, czy jesteś prawdziwą osobą” – mówi wiadomość „Facebooka” w aplikacji na początku procesu.

Aplikacja obiecuje, że „nikt inny” nie zobaczy filmu, ale nie określa też, kto może go oglądać. „Facebook” informuje, że film zostanie usunięty 30 dni po potwierdzeniu tożsamości użytkownika, zgodnie z raportem Fast Company.

Nowa funkcja została zauważona przez Jane Manchun Wong, programistkę z Hongkongu, znaną ze swoich aplikacji do inżynierii odwrotnej, do odkrywania nowych funkcji ukrytych w kodzie źródłowym.

„Facebook” nie ogłosił publicznie programu testowego ani nie potwierdził planów przeniesienia tej funkcji do szerszej wersji.

W 2017 r. „Facebook” zaczął używać podobnej funkcji, która prosiła użytkowników o zweryfikowanie swoich kont poprzez przesłanie zdjęcia ich prawa jazdy. W przeszłości firma była krytykowana za swoje systemy rozpoznawania twarzy, które automatycznie skanowały przesłane zdjęcia i prosiły użytkowników, aby zgadnąć, kto jest na zdjęciach. Ta funkcja stała się przedmiotem pozwu zbiorowego w 2015 r., w którym oskarżono giganta mediów społecznościowych o przechowywanie danych ze skanowania twarzy wraz z innymi informacjami biometrycznymi, bez zgody użytkownika, za naruszenie „Ustawy o ochronie prywatności informacji biometrycznych” stanu Illinois.

Prawo stanu Illinois określa zakres naruszenia prawa w przedziale od 1 000 do 5 000 USD na użytkownika. Sąd rejonowy w USA orzekł w kwietniu 2018 r., że powód miał ważną i wspólną podstawę do złożenia skargi.

„Facebook” odwołał się od tej decyzji, argumentując, że ponieważ powodowie nie udowodnili w odpowiedni sposób szkody spowodowanej programem rozpoznawania twarzy, nie było podstaw do wyrządzenia szkody.

W dniu 9 sierpnia amerykański okręgowy sąd apelacyjny głosami 3-0 odrzucił apelację „Facebooka”, co pozwoliło na dalszy rozwój sprawy. Za wykorzystanie danych osobowych (skandal związany z Cambridge Analytica) „Facebook” zapłaci pół miliona funtów, po dochodzeniu w sprawie niewłaściwego wykorzystania danych osobowych w kampaniach politycznych.

Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: Brytol.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Barney
Użytkownik
Barney

owce “kupiom” temat i będą szczęścliwe, bo już czują się w grupie silni. BMW — bierny, mierny, wierny.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ