Expose premier Szydło i rządu PiS – koniec złudzeń

Opublikowano: 24.11.2015 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Expose premier Szydło i rządu PiS – koniec złudzeń

Liczba wyświetleń: 291

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Fenix
Gość
Fenix

Ile kosztuje wydrukowanie pieniędzy , czy każdy ma udział w tych pieniądzach ..
Jak i gdzie jest dzielony udział na życie , z drukowanych pieniędzy ?
Dlaczego mamy pracować na życie ,gdy nie mamy zapewnionych podstaw, to udziału własnego w życiu ? Mój udział który należy się prawem na życie ,to każdemu . Można pracować na własny zysk, gdy postawa jest zapewniona .
To tylko tyle i aż tyle .

Fenix
Gość
Fenix

Tam gdzie drukowany jest pieniądze, tam niema naszego udziału ? Prawem przywrócić mój udział drukowanych pieniądzach, o własny zysk sam się postaram . Jak nie wiesz o co chodzi to chodzi to o kasę ?????
Wielkie oszustwo , manipulacja nieświadomych .

Tojacan
Gość
Tojacan

Nie chcę podważać Pana sugestii w sprawie spraw finansowych Państwa Polskiego. Pana wywody oraz sugestie uważam za słuszne. Niemniej pozwolę dodać moje sugestie skąd wsiąść pieniądze? Przede wszystkim unarodowić tak jak nazwa wskazuje NARODOWY BANK POLSKI, czyli rząd polski powinien pożyczać i spłacać długi w tym banku, oraz ten bank powinien być pod kontrolą rządu polskiego. Obecnie w wyniku pożyczek z MFW i innych lichwiarskich banków, Polacy tracą miliardy złotych na spłatę odsetek. RZETELNY bilans kontaktów gospodarczych z Unią. W tym rozliczenie ile pieniędzy z Polski wypływa poprzez supermarkety i banki. Rozliczyć po gospodarsku Unijne dotacje, na co i ile do tego dopłacamy? Ile nas kosztują Unijni nasi REPREZENTANCI i czy są potrzebni, skoro na nic nie mają wpływu. Wydawanie publicznych pieniędzy na różne doradztwa, ekspertyzy, przez rządowe instytucje (najczęściej jest to kryminogenne, lecz uzasadnione prawnie.) Lecz przede wszystkim ekonomia, nie ta co teraz uczą w szkole, lecz ekonomia logiczna (pojęta przez chłopa). Nie handlować poprzez banki. Przykładowo, jeśli jedno państwo posiada nadwyżkę traktorów, a drugie posiada nadwyżkę samochodów to obecnie aby dokonać transakcji handlowej, jeden kraj zaciąga pożyczkę w banku, by kupić traktory i drugi kraj zaciąga również pożyczkę w banku by zakupić samochody. Podobny proceder został wprowadzony wobec obywateli państwa. Jednak państwo jest bogate nie wtedy, gdy są bogate banki, lecz gdy są bogaci obywatele. Obywatele, to jest państwo, a nie banki.
Zwrócę uwagę na na jeszcze bardzo ważny aspekt finansów i zadłużenia Polski. Otóż (sławna) sprawa Euro2012, czyli budowa stadionów.
Stadiony na te imprezy budowano tylko częściowo z funduszy Unii (to też są nasze pieniądze), lecz resztę polska musiała pożyczyć z banków (jest sama zadłużona niesamowicie), ale teraz z czyich banków? Oczywiście nie polskich. I teraz (chociaż już coraz mniej) media pieją, że koszty budowy stadionów się zwrócą. Lecz komu? Kibicami, widzami spektakli na stadionach będą przede wszystkim Polacy. Z kolei te pieniądze trafią do banków, które udzieliły pożyczki na budowę danego stadionu. W sumie nasze pieniądze w taki sposób są transferowane do bankierów na zachodzie. A pożyczek na te stadiony nie będą w stanie spłacić pokolenia Polaków. A jeszcze ciekawszy będzie taki scenariusz, że stadiony staną się i tak niewypłacalne (ogłoszenie bankrutswa przez zarząd pobierający pobory setki złotych poborów miesięcznie). Następnie stadiony wykupią jakieś spółki szemrane za grosze z umową, że nie będą spłacać pożyczki. Niestety to jest możliwe, gdyż podobne scenariusze już miały realny przebieg.