Exodus International kończy działalność

Opublikowano: 22.06.2013 | Kategorie: Seks, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 198

19 czerwca chrześcijańska organizacja Exodus International, która od 1976 roku zajmowała się „leczeniem” homoseksualizmu przestała istnieć. Twórcy Exodusa, którzy przez dziesiątki lat twierdzili, że możliwa jest zmiana orientacji seksualnej i oferowali „pomoc”, przeprosili gejów i lesbijki za swoją działalność.

Exodus miał 120 oddziałów w Stanach Zjednoczonych i 150 na świecie.

Alan Chambers, ostatni Prezes Zarządu organizacji napisał m.in.: “Od pewnego czasu byliśmy więźniami sposobu myślenia, który ani nie wyraża szacunku wobec innego człowieka ani nie jest zgodny z biblią. Przepraszam za ból jakiego doznaliście oraz za wstyd i poczucie winy podczas wielu lat pracy nad zmianą orientacji seksualnej.”

Tony Moore, inny członek zarządu wyjaśnił, że poglądy wyrażane przez Exodus coraz bardziej odbiegały od poglądów młodych chrześcijan.

John Aravosis, adwokat, pisarz i aktywista napisał na swoim blogu, że przeprosiny nie były szczere, bo ich autorzy podkreślali, jak dużo „dobrego” zrobili i że Exodus pozytywnie wpłynął na tysiące ludzi.

“Ci ludzie przez dziesięciolecia rozpowszechniali kłamstwa, lecząc ludzi z czegoś, co nie może by leczone, używając fałszywych „lekarstw”, dając fałszywą nadzieję i dając pożywkę stygmatyzacji gejów i bólowi, który wielu z nich odczuwało. Mama dla was wiadomość – nie ma niczego „dobrego”. Nie ma tysięcy ludzi, na których „pozytywnie wpłynęliście”, chyba że macie na myśli szarlatańskich pseudonaukowców i religijnych siewców nienawiści, którzy całkiem sporo skorzystali na klimacie silnej niechęci wobec gejów, który Exodus International współtworzył. Tak, oni radzili sobie całkiem dobrze. Reszta z nas – nie za bardzo.” – napisał Aravosis.

Autor: Jarosław Klebaniuk
Źródło: Lewica

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
ZIWK
Użytkownik

Ludzi żal… :(

Konter
Użytkownik
Konter

@Kret

Stwierdzenie, że Ziemia obraca się w okół Słońca, jest tak samo poprawne jak stwierdzenie, że Słońce obraca się w okół Ziemi. Wszystko jest względne, i zależne od tego co weźmiesz za punkt odniesienia.

ARTUR
Użytkownik
ARTUR

http://www.sadistic.pl/zydowski-obwod-autonomiczny-vt162767.htm , kolory flagi jakby znajome , tego nie da się wyleczyć .

jestemtu
Użytkownik
jestemtu

@Konter
I ziemia i słońce obracają się względem siebie, a i obracają się w okół środka/jądra galaktyki – ale to przecież wiesz, tylko nie wspomniałeś.
———————
Krzywdzenie ludzi jest złe, i to wiemy.
Ale narzucanie większości i wmawianie że mniejszość jest “normalna” to też jest złe. :)

(na świecie są 2 rodzaje ludzi – nienormalni i niezbadani:)