Europosłowie Lewicy głosowali przeciwko Assange’owi w PE

Opublikowano: 30.11.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1480

Podczas gdy dziennikarz i wydawca Julian Assange, który ujawnił mediom zbrodnie amerykańskie w Afganistanie i Iraku, siedzi ciągle w brytyjskim więzieniu specjalnym w oczekiwaniu na wyrok w sprawie ekstradycji do USA, Parlament Europejski (PE) nie zgodził się na umieszczenie jego nazwiska w raporcie na temat przestrzegania praw podstawowych w Europie w latach 2018-2019.

Wierzyliśmy, że Unia Europejska ochroni demokrację. Tak nie jest.” – mówiła w PE Magdalena Adamowicz z PO, prezentując sprawozdanie o wolności mediów w Europie. To się sprawdziło co do joty podczas głosowania nad raportem o prawach podstawowych i poprawkami do niego zgłoszonymi przez Zjednoczoną Lewicę Europejską i Nordycką Zieloną Lewicę (GUE/NGL). Tylko trzech polskich europosłów ujęło się za Assangem – w tym Adamowicz – podczas gdy posłowie polskiej „Lewicy”, w tym Robert Biedroń, głosowali przeciw.

Irlandzka europosłanka Clare Daly, która wnosiła w sprawie Assange’a, podkreślała fundamentalną rolę sygnalistów i częste naciski, z którymi konfrontują się dziennikarze w Europie. Poprawka euro-lewicy mówiła o „więzieniu i prześladowaniach Juliana Assange’a” w związku z lutową rezolucją Rady Europy na temat „zagrożeń dla wolności mediów i bezpieczeństwa dziennikarzy w Europie” oraz Kartą Praw Podstawowych UE. Została odrzucona.

Nie dziwne, że przeciw Assange’owi głosował np. Radek Sikorski, b. szef MON w czasach pierwszych rządów PiS, obecnie w PO. Nie ma też powodów do zdziwienia, że reprezentanci polskiej „Lewicy”, jak Włodzimierz Cimoszewicz, który myślał, że Amerykanie dadzą Polsce naftową kolonię w Iraku, czy Leszek Miller, znany obrońca tortur CIA, byli przeciw. Robert Biedroń, b. kandydat Lewicy na prezydenta, głosował jednak jak oni. Europosłowie PiS woleli opuścić głosowanie.

Los Juliana Assange’a ma zostać rozstrzygnięty 4 stycznia, gdy brytyjski sąd wypowie się na temat jego ekstradycji do USA, gdzie grozi mu śmierć w więzieniu. Jego uwolnienia domaga się ONZ, pozarządowe organizacje dziennikarskie i praw człowieka, prawnicy z całego świata, partie lewicowe i miliony zwykłych ludzi. „Czyli PE jest przeciw Karcie Praw Podstawowych. To stanowisko jest teraz jasne” – stwierdziła z goryczą Clare Daly.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 10, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
karp
Użytkownik

I to jest odpowiedź, dlaczego PiS wciąż ma poparcie wyższe od innych partii. Co niby jest alternatywą? Którzy kłamcy?

jaroM
Użytkownik
jaroM

NIestety, wiele osob nawet nie zna Assange’a Zapytajcie waszych rodzicow. Media manipuluja nami m in poprzez podawanie wybiorczych informacji, tych, ktore im odpowiadaja,
W takiej sytuacji wielu nie poprze Assange’a bo nawet nie wiedza co zrobil dla naszego dostepu do waznych informacji o stanie naszej cywilizacji. Przepraszam , powiedzialem cywilizacji? To sie troche rozpedzilem:
https://www.youtube.com/watch?v=NNUgmI6tyzU – ustaw napisy – wejdz w opcje generowanie automatycznego tlumaczenia na polski

jaroM
Użytkownik
jaroM

………karp masz racje , trudno o alternatywe i tu jest problem, niektorzy licza na Konfederacje,
Natomiast trzeba zastanowic sie czy w ogole polityk rozwiaze wasze problemy..