Europosłowie Fideszu przeciwko rezolucji o Polsce

Opublikowano: 17.04.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1031

Europosłowie rządzącego Węgrami Fideszu wyłamali się z dyscypliny Europejskiej Partii Ludowej, głosując przeciwko rezolucji Parlamentu Europejskiego wzywającej polski rząd do przestrzegania i wykonania orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego.

Rezolucję poparło 513 europosłów, przeciwko było 142, natomiast 30 wstrzymało się od głosu. Tym samym Parlament Europejski uchwalił dokument, który wzywa rząd Prawa i Sprawiedliwości do przestrzegania, opublikowania i wykonywania orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, a także odejścia od innych rozwiązań mających rzekomo zagrażać praworządności i swobodom demokratycznych. W razie niewykonania zaleceń Komisji Weneckiej przez Polskę, Europarlament rekomendował wdrożenie drugiego stopnia procedury ochrony państwa prawa wobec naszego kraju.

Projekt rezolucji złożyła największa frakcja w Europarlamencie, a więc centroprawicowa Europejska Partia Ludowa (EPP), która współpracowała w tej kwestii z frakcjami socjalistów, liberałów, zielonych oraz komunistów. Z szeregów EPP wyłamało się jednak wszystkich 11 europosłów węgierskiego Fideszu, którzy dostosowali się w tej kwestii do zapowiedzi premiera Viktora Orbána, który już wcześniej zapewniał, iż Węgry nie poprą żadnych sankcji przeciwko Polsce. Oprócz polityków Fideszu wśród delegatów do EPP z szeregu wyłamali się również europosłowie rumuńskich Partii Narodowo-Liberalnej i Partii Demokratyczno-Liberalnej.

Poza tym przeciwko rezolucji opowiedzieli się europosłowie frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (do której należy PiS), eurosceptycznej Europy Narodów i Wolności i część Europy Wolności i Demokracji Bezpośredniej. Poza tym swój sprzeciw wyrazili m.in. europosłowie węgierskiego Jobbiku, greckiego Złotego Świtu oraz Udo Voigt z Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (NPD).

Na podstawie: Hvg.hu, Europarl.europa.eu
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o