Europol skonfiskował ogromny arsenał broni w Hiszpanii

Opublikowano: 17.03.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 695

Hiszpańska policja we współpracy z europejską agencją Europol przechwyciła wielki skład broni w ramach wielkiej operacji “Portu”. Zatrzymano również 5 osób, które prowadziły nielegalny handel bronią i prawdopodobnie wspierały działania islamskich terrorystów w Europie.

Potężny arsenał broni zawiera ponad 10 tysięcy sztuk karabinów szturmowych, karabiny maszynowe przeznaczone do obrony przeciwlotniczej, setki pocisków do moździerzy i granatów, pistolety, rewolwery oraz części przeznaczone do reaktywacji broni palnej. Akcja policyjna odbyła się w 12-13 stycznia bieżącego roku, o czym kilka dni temu powiadomiła agencja Europol.

Ustalono, że przestępcy najpierw zupełnie legalnie zakupywali broń palną, po czym sprzedawali ją po wyższej cenie na czarnym rynku. Po dokonaniu naprawy, każda sztuka broni natychmiast nadawała się do użytku. Rozmiary tego arsenału sugerują, że handlarze musieli mieć wielu klientów.

Po zamachu terrorystycznym na Muzeum Żydowskie w Brukseli w 2014 roku, policja rozpoczęła śledztwo w sprawie broni palnej, która została użyta przez napastnika. Trop doprowadził śledczych do Hiszpanii. Zakłada się, że islamscy terroryści są zaopatrywani w broń z tego typu magazynów.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Europol.europa.eu
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.