Europejskie protesty rolników nie ustają

Opublikowano: 28.02.2024 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2497

Kipisz złożony z obornika, palonych opon i śmierdzącego gazu łzawiącego rozprzestrzenił się w centrum Brukseli w poniedziałkowy poranek, gdy wściekli rolnicy otoczyli siedzibę Unii Europejskiej. Protest ten zbiega się ze spotkaniem ministrów rolnictwa bloku. Rolnicy wyrażają swój gniew z powodu katastrofalnej polityki ekologicznej UE.

Setki belgijskich rolników na traktorach zablokowały jezdnie wokół budynku Rady Europejskiej. Podczas chaotycznych scen policja rozprawiała się z hałaśliwym tłumem za pomocą armatek wodnych, gdy protestujący podpalali opony, wysypywali obornik na ulicę i niszczyli barykady.

Według Bloomberga rolnicy są wściekli z powodu przeszkód biurokratycznych, umów handlowych, przepisów klimatycznych wysiłków mających pomóc Ukrainie by zalała rynki tanim zbożem. „Istnieje wyraźny problem związany z obniżką ceł importowych na Ukrainę oraz masowym importem zbóż i drobiu, który obniża ceny” – powiedział Guillaume Van Binst, sekretarz generalny Federacji Młodych Rolników. Guillaume dodał: „Środki zaproponowane przez Komisję są bardzo słabe i polegają raczej na przekazaniu gorącego kartofla państwom członkowskim”.

W Warszawie protestujący rolnicy również żądają zatrzymania ekoszaleństwa niszczącego rolnictwo.

Wczorajszy protest jest ostatnią z serii demonstracji rolników z kilku krajów UE, w tym Francji, Włoch i Hiszpanii. Pracownicy fizyczni również są wściekli z powodu spadających dochodów i podwyższonej inflacji.

Tymczasem przywódcy UE starają się rozbroić tę tykającą bombę zegarową niepokojów społecznych szerzącą się w całym bloku. Podejmują kroki, aby ograniczyć biurokrację i opóźnić wprowadzenie niektórych zielonych przepisów.

„Zawsze może pójść szybciej, ale już pracujemy szybciej niż zwykle” – powiedział w poniedziałek dziennikarzom David Clarinval, belgijski minister rolnictwa. Clarinval dodał: „Można zrozumieć gniew rolników. Można również zrozumieć, że niektórzy są w trudnej sytuacji. Ale agresja nigdy nie była źródłem rozwiązań”.

Oto jakim bałaganem, pod rządami klimatystów, stała się Europa.

Źródło zagraniczne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. LichoNiespi 28.02.2024 14:30

  Tu trzeba powiedziec prawde…wszystkim tym strajkujoncym rolnikom z Unii Europrjskiej…..brac przykad z Brytolii….ADJOS bRUKSELA.

 2. Katana 28.02.2024 14:34

  Jak powiedzieli Adios to od razu wiedziałem, że wojna idzie.
  A czy to brytole mają służyć za wkładki do armat (czarno-prochowych)?
  No nie oni…

 3. LichoNiespi 28.02.2024 14:34

  Polscy rolnicy czas powiedziec ..kochamy UE ale im dalej tym lepiej dla polskich rolnikow…plus syn dziadka a raczej ojca z wehrmachtu niech panuje wUE razem z Urszulkom doprowadzajonc UE do bankructwa.

 4. Katarzyna TG 28.02.2024 14:36

  LichoNiespi a czy rolnicy w UK mają lepiej po wyjściu? No nie wiem..

 5. replikant3d 28.02.2024 16:10

  Katarzyna TG, MAJĄ trochę lepiej ale o tym cicho sza….

 6. emigrant001 28.02.2024 19:09

  ekoszaleńców oddać do ekologicznej utylizacji w celu obniżenia ich śladu weglowego. I wszyscy będą zadowoleni a najbardziej “ekolodzy”. W końcu o to walczą więc trzeba im pomóc:)

 7. Katarzyna TG 28.02.2024 19:11

  > ekoszaleńców oddać do ekologicznej utylizacji w celu obniżenia ich śladu weglowego.

  Biomasa, ponoć można z niej wyprodukować nawet paliwo do diesli :))

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.