Erupcja wulkanu niedaleko elektrowni jądrowej

Opublikowano: 07.02.2016 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Jeden z najbardziej aktywnych wulkanów w Japonii Sakurajima w południowo-japońskiej prefekturze Kagoshima (Kiusiu) rozpoczął erupcję. Według AP, lawa wypłynęła z krateru i spływa w dół wzgórza. W Japonii uruchomiono działanie sztabu kryzysowego, który gromadzi informacje i koordynuje działania w przedmiotowej sprawie.

Japońska Agencja Meteorologiczna podniosła poziom zagrożenia z drugiego na trzeci w pięciostopniowej skali, podaje Xinhua. Nie można zbliżać się do góry na odległość czterech kilometrów. Czwarty poziom zagrożenia na tej skali wskazuje konieczność przygotowania się do ewakuacji, a piąty – ewakuację.

Warto zauważyć, że w promieniu 50 kilometrów od Sakurajima zlokalizowana jest elektrownia jądrowa Sendai (dwa jej bloki uruchomiono w minionym roku). Nad wulkanem unosi się słup gęstego, czarnego dymu, a po zboczach spływa lawa.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
beth
Użytkownik
beth

A na niebie można jeszcze zobaczyć niezwykłą paradę planet;

http://tylkoastronomia.pl/wiadomosc/niebie-mozna-zobaczyc-unikalna-parade-planet

Szurnięty Mędrzec
Użytkownik
Szurnięty Mędrzec

Taa, kolejny raz trzeba czekać do świtu, podziękował.
Hahahaha, ci japońce mają przekichane z atomem, jak nie Godzilla to Fukushima :).