Erupcja wulkanu Cleveland na Alasce

Opublikowano: 06.05.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 0

Obudził się wulkan Cleveland na Alasce. Jego aktywność zaczęła się od wybuchu w sobotę rano. W ostępie kilku godzin odnotowano kolejne dwa wybuchu – donosi Associated Press.

Wulkan na Alasce obserwowany jest z satelity. Podawana jest informacja o mocno podwyższonej temperaturze na szczycie góry. Na razie mamy do czynienia z niskim poziomem emisji gazów, pary wodnej i małej ilości popiołu. Federalna Administracja Lotnictwa Cywilnego podaje, że nie ma żadnych ograniczeń lotów w rejonie wulkanu.

Żywioł znajduje się na Aleutach na południowy zachód od miasta Anchorage. Ostatnia jego poważna erupcja miała miejsce się w 2001 roku. Odnotowano wtedy trzy wybuchy. Chmura popiołu wzniosła się wówczas na wysokość 39 tys. stóp. Gorąca lawa osiągnęła brzeg morza.

Autor: tallinn
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o