Erdogan chce rozliczeń w złocie a nie w dolarach

Opublikowano: 18.04.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 6

Turecki prezydent Erdogan zasugerował, że pożyczki międzynarodowe powinny być oparte na standardzie złota, a nie dolara amerykańskiego, aby uniknąć presji zmieniających się kursów walutowych na gospodarkę.

“Uczyniłem te sugestie podczas spotkania G20 pytałem dlaczego wszystkie pożyczki są denominowane w dolarach, posłużmy się inną walutą; moja sugestia jest taka że możemy użyć standardu złota” – mówił Erdogan podczas ceremonii otwarcia Kongresu Globalnej Przedsiębiorczości w Istambule 16 kwietnia. “Używając dolara świat zawsze jest pod naciskiem kursu wymiany moglibyśmy zaoszczędzić państwom i narodom presji – złoto nigdy w historii nie było narzędziem opresji” – dodał.

Turecka waluta Lira jest obecnie mało warta w porównaniu z dolarem, Erdogan oskarżył Fundusz Walutowy o manipulowanie sytuacją polityczną w Turcji.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MvS
Użytkownik
MvS

Miło Cię było poznać Recep, niestety plan wprowadzenia demokracji w Turcji został opracowany już dzisiaj rano.

kozik
Użytkownik
kozik

Pożyczać po kursie ~1300USD/oz., żeby oddać po 2-3k USD po uwolnieniu kursu spod zmowy? To nie jest wg mnie najlepszy deal-chyba, że złoto ma być zabezpieczeniem pożyczki w USD-to co innego! USD poleci na łeb po zniknięciu petrodolarów.

polach
Użytkownik
polach

Znakomicie upadek dolara coraz bliżej, gdyż USA nie ma jak walczyć ze wszystkimi o petrodolara, Erdogan musi trzymać z Rosją że odważył się na taki krok.USA gliniane nóżki się sypią coraz szybciej.