Erdogan chce rozliczeń w złocie a nie w dolarach

Opublikowano: 18.04.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 722

Turecki prezydent Erdogan zasugerował, że pożyczki międzynarodowe powinny być oparte na standardzie złota, a nie dolara amerykańskiego, aby uniknąć presji zmieniających się kursów walutowych na gospodarkę.

“Uczyniłem te sugestie podczas spotkania G20 pytałem dlaczego wszystkie pożyczki są denominowane w dolarach, posłużmy się inną walutą; moja sugestia jest taka że możemy użyć standardu złota” – mówił Erdogan podczas ceremonii otwarcia Kongresu Globalnej Przedsiębiorczości w Istambule 16 kwietnia. “Używając dolara świat zawsze jest pod naciskiem kursu wymiany moglibyśmy zaoszczędzić państwom i narodom presji – złoto nigdy w historii nie było narzędziem opresji” – dodał.

Turecka waluta Lira jest obecnie mało warta w porównaniu z dolarem, Erdogan oskarżył Fundusz Walutowy o manipulowanie sytuacją polityczną w Turcji.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. MvS 18.04.2018 14:20

    Miło Cię było poznać Recep, niestety plan wprowadzenia demokracji w Turcji został opracowany już dzisiaj rano.

  2. kozik 18.04.2018 21:27

    Pożyczać po kursie ~1300USD/oz., żeby oddać po 2-3k USD po uwolnieniu kursu spod zmowy? To nie jest wg mnie najlepszy deal-chyba, że złoto ma być zabezpieczeniem pożyczki w USD-to co innego! USD poleci na łeb po zniknięciu petrodolarów.

  3. polach 19.04.2018 10:07

    Znakomicie upadek dolara coraz bliżej, gdyż USA nie ma jak walczyć ze wszystkimi o petrodolara, Erdogan musi trzymać z Rosją że odważył się na taki krok.USA gliniane nóżki się sypią coraz szybciej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.