Episkopat usunął artykuł krytyczny o PiS

Opublikowano: 15.02.2016 | Kategorie: Media, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 258

Tekst autorstwa Henryka Woźniakowskiego na stronie internetowej miesięcznika „Europe Infos” został usunięty po interwencji polskiego biskupa, Artura Mizińskiego.

Sprawę skomentowała rzeczniczka prasowa Komisji Konferencji Biskupów Unii Europejskiej oraz redakcji miesięcznika, Johanna Touzel. Kobieta przyznała, że za usunięciem artykułu zatytułowanego „Co się dzieje w Polsce?” Woźniakowskiego z portalu gazety stoi sekretarz generalny Konferencji Episkopatu, bp. Artur Miziński.

Tekst został przyjęty przez skrajną prawicę oraz Kościół polski bardzo nieprzychylnie, bowiem Henryk Woźniakowski – prezes wydawnictwa Znak – skrytykował w nim rządy Prawa i Sprawiedliwości. Autor artykułu napisał między innymi, że w Polsce nie dzieje się dobrze, a Europa ma wszelkie powody do obaw.

Biskup Miziński w imieniu polskiego Episkopatu wystosował list do o. Patricka H. Daly’ego – sekretarza generalnego COMECE, w którym zażądał usunięcia tekstu ze strony internetowej. Pismo początkowo zostało przyjęte bez większego ruchu, jednak do słów Mizińskiego przyłączyły się także prawicowe media, m.in. „Radio Maryja” oraz „Nasz Dziennik”, a wkrótce potem biskupi polscy zagrozili wycofaniem się z COMECE. Zadziałało. Tekst Woźniakowskiego ostatecznie został usunięty.

Całą sprawę skomentował sam zainteresowany, który na łamach „Wyborczej” przyznał, iż jest bardzo zdziwiony reakcją polskich biskupów oraz ich oburzeniem. Jak powiedział – jego artykuł dotyczył polskiego rządu, a nie Episkopatu.

Autorstwo: Gabriela Polak
Źródło: Rownosc.info.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. John23 15.02.2016 14:47

    Henryk Woźniakowski – członek rady fundacji Sorosa i wszystko jasne

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.