Epigenetyka i nowe GMO

Opublikowano: 02.04.2013 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1

Jest źle, bardzo źle. Przez ostatnie 25 lat, biotechnologiczni doktorzy Frankenstein wszczepiali obce DNA do spożywczych roślin. Powszechne niebezpieczeństwa tych technik zostały szeroko obnażone. Ludzie na całym świecie, w tym wielu naukowców i rolników stanowczo się temu sprzeciwia.

Wiele krajów zakazało upraw GMO lub wprowadziło ich etykietowanie. Teraz jednak wszystko się zmienia, sprawiając, że cała ta sytuacja stanie się jeszcze bardziej nieprzewidywalna. Nowe zagrożenie jest złowieszcze i co najmniej drastyczne.

Strona GM Watch donosi o najnowszej innowacji w GMO: nowych roślinach spożywczych, które wytwarzają dwuniciowe (ds) RNA.

Za co jest odpowiedzialne RNA? Może wyciszać geny, może również aktywować nieaktywny gen.

Jeśli wyobrazić sobie strukturę genów jako panel z żarówkami, to w trakcie ich życia niektóre się zapalają (aktywacja) a niektóre geny gasną (wyciszenie). Nowe, zmodyfikowane RNA może zmienić ten proces. Nikt jednak nie wie, na czym dokładnie polega ten proces. Nikt nie wie, ponieważ nie przeprowadzono żadnych badań bezpieczeństwa. Jeśli aktywujesz lub wyłączasz geny w nieprzewidywalny sposób, to funkcje roślin lub ludzkiego ciała mogą być losowo zmieniane. Geny, które wykonują swoje zadanie mogą nagle przestać działać. Inne geny, które były wcześniej uśpione mogą wpływać na działania i wykonywanie zadań, które nie powinny być wykonywane.

[…] Jak podaje GM Watch, australijska firma, CSIRO, zaprojektowała nasiona pszenicy i jęczmienia, które usypiają geny “by zmienić rodzaj skrobi wytwarzanej przez rośliny.” Opracowywane są również nowej generacji biopestycydy, działające przeciwko owadom. W tym przypadku, modyfikowane RNA może być wstrzykiwane do roślin lub nawet rozpylane. Kiedy specyficzny gen owada zostaje wyciszony owad umiera.

GM Watch stwierdza, że istnieje wiele opublikowanych dowodów na to, że modyfikowane RNA może migrować z roślin do ciał ludzi, którzy będą je spożywali. RNA może przetrwać w produkcie nawet po gotowaniu, przechodząc proces trawienia i likwidacji w krwiobiegu.

RNA potrafi zmieniać ekspresje genów (aktywacja / wyciszenie) u myszy.

Inspektorzy bezpieczeństwa żywności w kilku krajach podpisali dokumentacje pozwalającą na wprowadzenie tej nowej technologii, zakładając, że jest bezpieczna.

To będzie jednoręki bandyta, lub ruletka, używając metafory. Kto wie jakie skutki przyniesie modyfikowane RNA dla ludzkości.

Autor: Jon Rappoport
Źródło oryginalne: nomorefakenews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
dagome12345
Użytkownik
dagome12345

mam pytanie do forumowiczów … Jak to jest w koncu z tym GMO w Polsce ? jest czy go niema ?

agama
Użytkownik

Sprowadzane, przeważnie w formie pasz dla zwierząt, produktów spożywczych lub dodawane do żywności (soja GM, kukurydza) A czy ktoś nielegalnie wysiewa to inna sprawa.

http://www.icppc.pl/antygmo/czarna-lista/

INVESTOR
Użytkownik

@dagome12345 Oczywiście, że jest. W wielkopolsce rolnicy sadzą zmodyfikowany rzepak GMO(nasiona z przemytu). Odstawiają na kruszwice więc margarynke i Olej z tego robią. Do wszystkich leków dodają. 70% soi jest modyfikowana. Najgorsze iż w obrębie gatunku modyfikacje mogą przenosić się na odległość bez fizycznej ingerencji. Tylko poprzez pole morfogenetyczne. Są 4 rośliny jadalne GM w sprzedaży(kukurydza,soja, rzepak i chyba ziemniaki). W Polsce nie ma żadnej kontroli żywności. Laboratoria się likwiduje, a publikacja wyników badań jest zakazana. Część puszek i wszystkie “energetyki” zawierają rtęć. To jak chińska pasta do zębów albo umrzesz albo nasz szczęście!

kzwa
Użytkownik
kzwa

INVESTOR a jakie są kary za łamanie tego prawa? mamy przecież różnych inspektorów więc MOŻE coś z tym zrobią? wiesz którzy rolnicy łamią to prawo? a jak te działania nie przyniosą oczekiwanych skutków/rezultatów to trzeba będzie jakoś inaczej sobie poradzić ;)

sync
Użytkownik

Każdy! rolnik z areałem blisko 100 hektarów sieje rzepak modyfikowany.
Amen

adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Jeśli mowa o istocie szkodzącej w ten sposób, to chyba nie możemy mówić o rolniku ale o wyjątkowo paskudnym szkodniku czy chwaście. Nie jest możliwym aby człowiek był tak chciwym, leniwym i bezmózgim zlepkiem kału…

INVESTOR
Użytkownik

@kzwa Kara to tylko na sądzie u świętego Piotra. Fnbg.org chyba przeprowadzała wywiad z rolnikiem w wielkopolsce. Był na Youtubie.
news o “Tajnym Wirusie” w GMO z luty 2013:
http://www.stopcodex.pl/2013/02/tajny-wirus-ukryty-w-gmo/#more-596
oryginał: http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/tajny_wirus_ukryty_w_gmo,p1220263851
http://www.stopcodex.pl
Stany uznają GMO jako Broń do kontroli społeczeństw, a nie jako żywność.