Empik wycofuje czasopismo „Tajemnice Świata”

Opublikowano: 12.02.2019 | Kategorie: Gospodarka, Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 8

Dwumiesięcznik „Tajemnice Świata” zniknie ze stojaków prasowych w jednej z największych polskich sieci. To efekt burzy, jaka rozpętała się w mediach społecznościowych po ujawnieniu, że tytuł wydawany przez Leszka Bubla jest sprzedawany w Empikach.

Pismo „Tajemnice Świata” to czasopismo antyżydowskie. W publikacjach znajdujemy dociekania na temat tego, który z uczestników życia publicznego w Polsce jest wyznania mojżeszowego. Żydzi, co oczywiste mają również zamiłowanie do sprawowania kontroli nad kapitałem finansowym, a co najważniejsze – działają w ukryciu i przeciwko Polsce. Redaktorem naczelnym tego tytułu jest Leszek Bubel, były aktywista skrajnej prawicy, który na pytanie o profil ideowy odpowiada: naczelny antysemita RP.

Sieć zdecydowała się wycofać „Tajemnice Świata” po interwencji jednego z klientów, który wieczorem zaalarmował na “Twitterze”, że rzeszowski Empik „kolportuje antysemicką propagandę Leszka Bubla”. Jako dowód do zdjęcia dołączył paragon.

Sieć zareagowała szybko, bo już następnego dnia do sprawy odniosła się rzeczniczka Empiku. Zapowiedziała, że pismo zniknie z półek. “Nie ma wątpliwości, że na łamach tego periodyku jest mowa nienawiści. W tej sytuacji zdecydowaliśmy, że natychmiast wycofujemy go z oferty i zdjęliśmy egzemplarze z półek. Nie chcemy być platformą do szerzenia tego rodzaju treści” – powiedziała Monika Marianowicz.

Dlaczego jednak coś takiego znalazło się u sprzedawcy, który dba pieczołowicie o swój wizerunek? “Staramy się, aby nasza oferta była możliwie najszersza, aby klienci mieli pełny wybór. Współpracujemy z kluczowymi dystrybutorami prasowymi. Ufamy, że dostarczane do nas periodyki prezentują treści zgodne z prawem. Nie ma w Polsce mechanizmów kontroli czy instytucji, która na bieżąco weryfikuje treści w prasie pod kątem podejrzenia złamania prawa. Możemy tylko i wyłącznie reagować na bieżąco na otrzymane zgłoszenia i konsultować je z prawnikami” – dodała rzeczniczka Empiku w rozmowie z Press.

Nie jest to pierwsza tego typu wpadka Empiku. W listopadzie 2018 wśród polecanych i eksponowanych pozycji znalazła się książka byłego księdza Jacka Międlara. Po interwencji oburzonych klientów również została wycofana.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 2,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
south wind
Użytkownik
south wind

I tak mówienie prawdy stało się mową nienawiści, i tak mówienie prawdy staje sie nielegalne.

MvS
Użytkownik
MvS

A ja jestem oburzony decyzją o wycofaniu tej pozycji. Oczekuję od Empiku różnorodnej oferty. Gdzie mogę oficjalnie wyrazić swój sprzeciw ? Może też na twitterze ?

hashi
Użytkownik
hashi

ale wpadka syjoniści dopuścili do sprzedaży antysyjonistyczną gazetkę.
W empiku jest też spiskowa gazetka ‘Nexus’ tam na żydów też często lecą ładne riposty.
tylko cichoo …. niech kretyni sprzedają dalej.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ