Elity wykluczają niewygodne partie z debaty wyborczej

Opublikowano: 18.05.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 587

Lider kanadyjskiej partii Ontario, Derek Sloan, zaprotestował przeciwko wykluczeniu jego partii z debaty wyborczej liderów partii w Ontario, która odbyła się 16 maja. New Blue Party, również zaprotestowała.

„To jest większa ingerencja wyborcza ze strony elit, niż gdy Big Tech zablokował moje konto na Twitterze za mówienie rzeczy, które im się nie podobały” – stwierdził Sloan, były deputowany konserwatystów. „Uniemożliwienie liderowi partii politycznej z posłem zasiadającym w legislaturze uczestnictwa w debacie przywódczych jest niczym innym jak manipulowaniem wyborami i jest głęboko antydemokratycznym działaniem”.

Partia Ontario ma 105 zarejestrowanych kandydatów startujących w obecnych wyborach. Zgodnie z regulaminem konsorcjum partia musi wystawić pełną listę 124 kandydatów, aby wziąć udział w debatach wyborczych. Reguła wywołała kontrowersje, gdy liberałowie Stevena Del Duca zostali dopuszczeni do udziału w debacie, mimo że wystawili tylko 122 kandydatów, po tym jak trzech zostało odrzuconych w zeszłym tygodniu z powodu różnych kontrowersji.

Partia New Blue kierowana przez Jima Karahaliosa również została wykluczona z debaty, pomimo zarejestrowania pełnej listy 124 kandydatów i posiadania jednego posła parlamentu.

Mike Schreiner, lider Partii Zielonych Ontario, został dopuszczony do udziału, mimo że partia miała tylko jednego członka parlamentu, dzięki czemu po raz pierwszy w historii Zieloni wzięli udział w telewizyjnej debacie liderów.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

7

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.