Ekspresowe wizy dla imigrantów

Opublikowano: 16.02.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1735

W życie weszła niedawno nowelizacja ustawy o cudzoziemcach. Zmiany pozwolą przede wszystkim na jeszcze szybsze wydawanie wiz pracowniczych i turystycznych dla obcokrajowców. Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie ukrywa specjalnie, że łatwiejsza procedura dla imigrantów została wprowadzona na wyraźne życzenie przedsiębiorców.

Nowe przepisy obowiązują dokładnie od 9 lutego, lecz dopiero teraz wspominają o tym mainstreamowe media. Celem zmian jest ułatwienie otrzymania wizy przez obcokrajowców, chcących przybyć do Polski w celu podjęcia pracy albo wizyty turystycznej. Dotychczas wnioski o wizy były rozpatrywane przez konsula, co wiązało się z koniecznością wizyty w polskich przedstawicielstwach dyplomatycznych.

Teraz rozpatrywaniem wniosków zajmie się Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Powołany do życia zostanie specjalny wydział, który weźmie na siebie dotychczasowe uprawnienia przysługujące jedynie konsulowi. W ten sposób urzędnicy będą zajmowali się jedynie sprawami wizowymi. Teraz dokumenty będą wydawane szybciej, a na nowej procedurze skorzystają przede wszystkim imigranci z Białorusi.

Przedstawiciele rządu Mateusza Morawieckiego nawet nie ukrywają, że w ten sposób spełniają oczekiwania polskiego biznesu. Rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw Adam Abramowicz powiedział „Rzeczpospolitej”, iż na nowej procedurze skorzystają głównie przedsiębiorcy. To właśnie oni od kilku lat domagali się usprawnienia procesu wizowego, aby rekrutacja imigrantów do pracy w Polsce trwała krócej.

Na podstawie: Rp.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Cosmo 16.02.2021 22:09

    Hahaha na życzenie przedsiębiorców. A od kiedy w tym kraju robi się coś POZYTYWNEGO dla przedsiębiorców? A że jest to zgodne z agendą UE to nikt nie wspomni, tylko tlijacy że zgodnie z oczekiwaniami przedsiębiorców.

  2. Jaccyb74 16.02.2021 23:21

    dokladnie, roześmiałem się do łez
    Propaganda i nic więcej. Chodzi tylko i wyłącznie o to żeby wynarodowić państwo polskie, o to tylko chodzi. Mówi o tym taka bardzo “miła” kobiecinka co to jest z narodu tego wysr..nego. Gorąco polecam obejrzeć jej wspaniałe wywody o tym jak to multikulti jest wspaniałe i dlaczego “oni” bèdą wprowadzać to do całej europy ale oczywiście Is Ra hell ma pozostać krajem z tylko jedną nacją. Poniżej link do Video z polskim komentarzem , warto się zapoznać co czeka Polin już wkrótce

    https://m.youtube.com/watch?v=86G_ps-ise0

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.