Eksplozja w budynku teatru w Mariupolu nastąpiła od wewnątrz

Opublikowano: 19.07.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1325

W czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej wszystkie artykuły i informacje dotyczące Rosji i Ukrainy mogą zawierać treści propagandowe korzystne dla którejś ze stron konfliktu.

Eksplozja w budynku Teatru Dramatycznego w Mariupolu w dniu 16 marca 2022 r. nastąpiła od wewnątrz, a nie w wyniku uderzenia lotniczego lub rakietowego – poinformował szef wydziału śledczego Prokuratury Generalnej Donieckiej Republiki Ludowej Aleksiej Kucurubenko.

Przedstawiciel organu śledczego stwierdził, że dochodzenie w sprawie głośnej tragedii, do której doszło podczas walk o Mariupol, wciąż trwa, jednak przesłuchania naocznych świadków i wyniki przeprowadzonych w budynku badań wskazują, że wybuch nastąpił wewnątrz.

„Podczas usuwania gruzu w budynku Teatru Dramatycznego nie znaleziono ani jednego elementu uderzeniowego należącego do bomby lotniczej ani żadnej innej amunicji” — podkreślił Kucurubenko.

Według śledczych, teorię o zdetonowaniu ładunku wybuchowego wewnątrz budynku potwierdza również fakt, że na krótko przed 16 marca do budynku Teatru Dramatycznego przez osoby w ukraińskich mundurach wojskowych zostało wniesionych kilka skrzyń o nieznanej zawartości. Śledczy sugerują, że zawartość tych pudeł mogła ulec detonacji.

Ponadto zarzuty, że w eksplozji w Teatrze Dramatycznym w Mariupolu zginęło 300 osób, okazały się kłamstwem. Szef wydziału śledczego poinformował, że na miejscu znaleziono szczątki tylko 14 osób, choć specjaliści całkowicie rozebrali gruzowisko zniszczonego budynku i zbadali wszystkie pomieszczenia piwniczne.

Przypominamy, że w budynku Teatru Dramatycznego w Mariupolu przez bojowników Azowa w marcu było siłą przetrzymywanych około tysiąca cywilów. Większości z nich po jakimś czasie pozwolono wyjść, jednak w połowie miesiąca budynek eksplodował, w wyniku czego nieznana wówczas liczba cywilów znalazła się pod gruzami. Władze ukraińskie twierdziły, że budynek został zniszczony przez rosyjskie lotnictwo, jednak rosyjskie Ministerstwo Obrony zaprzeczyło mowiąc, że żaden rosyjski samolot w dniu 16 marca nie przeprowadzał ataków w Mariupolu.

Źródło: pl.news-front.info

10

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.